“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Напередодні спікер Палати представників Джонсон анонсував, що законодавці спробують ще раз ухвалити пакет підтримки двох держав
Президент США Джо Байден та лідери Конгресу досягли консенсусу щодо надання довгоочікуваної допомоги Україні та Ізраїлю. Сторони дійшли згоди, що відповідне рішення необхідно ухвалити швидко. Кроки у цьому напрямку американські законодавці можуть зробити вже цього тижня.
У республіканській більшості в Палаті представників в контексті атаки Ірану на Ізраїль заявляли, що депутати змінять свій графік, щоб розглянути відповідні законодавчі акти. Однак невідомо, чи йдеться саме про спільний законопроєкт про підтримку Єврейської держави та України. Про це 15 квітня пише канал ABC News.
Факт досягнення консенсусу у коментарі журналістам підтвердив лідер більшості в Сенаті США, демократ Чак Шумер. Він на прес-конференції в Нью-Йорку сказав, що, "сподіваєся", що цього тижня законодавці зможуть щось зробити, щоб допомогти як Ізраїлю так і Україні. В неділю Байден поспілкувався з Шумером, спікером Палати представників Майком Джонсоном, лідером меншості в Палаті представників Хакіемом Джеффрісом і лідером меншості в Сенаті Мітчем МакКоннеллом.
Шумер сказав, що найкращий спосіб надати допомогу Ізраїлю та Україні - це розглянути та прийняти Палатою представників схвалену Сенатом додаткову програму національної безпеки, яка включає допомогу обом країнам. У лютому Сенат ухвалив пакет на 95 мільярдів доларів, серед яких 60 млрд призначалися для України, але республіканець Джонсон не виніс його на голосування.
У свою чергу спікер Палати представників у неділю зазначив, що палата цього тижня "спробує ще раз" проголосувати за військову допомогу Ізраїлю у відповідь на масовану атаку Ірану. Наразі незрозуміло, чи буде допомога включати способи підтримки України і Тайваню. Водночас кілька голів комітетів, які підтримують Джонсона, заявили напередодні, що вони очікують швидкого голосування щодо допомоги Україні.
"Я маю переконання, що це питання буде винесено на розгляд. Я віддаю перевагу (у своїх прогнозах) цьому тижню", - сказав голова Комітету у закордонних справах Майкл Маккол.
Ввечері 13 квітня Іран оголосив про початок атаки на Ізраїль у відповідь на знищення кількох іранських генералів у консульстві в Сирії. У бік Ізраїля запустили понад 300 повітряних цілей, близько 150 ракет і стільки ж дронів. Атака тривала п'ять годин. Ізраїльська сторона запевнила, що переважну більшість цілей вдалось збити. У Тегерані назвали удари успішними.
Тим часом вже понад пів року у Вашингтоні не можуть схвалити пакет підтримки України. У лютому Сенат США, де більшість у демократів, ухвалив законопроєкт, що передбачає фінансування Києва на 60 млрд доларів. Однак цей документ за ініціативи спікера Джонсона не було винесено на голосування у Палаті представників. Президент України Володимир Зеленський заявив, що якщо заблокований багатомільярдний пакет не буде ухвалено найближчим часом, ЗСУ доведеться відступати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.