Соратниця Трампа ініціювала відставку спікера палати представників США Джонсона: які причини

Читать на русском

Низка демократів заявляють, що підтримають Джонсона, якщо він продовжить укладати двопартійні угоди з Байденом щодо фінансування уряду та допомоги Україні

Читать на русском
Спікер Палати представників США республіканець Майк Джонсон
Джонсон відмовився розглядати схвалений Сенатом пакет підтримки України

Низка демократів заявляють, що підтримають Джонсона, якщо він продовжить укладати двопартійні угоди з Байденом щодо фінансування уряду та допомоги Україні

Член Палати представників США від республіканців Марджорі Тейлор Грін, що є сторонницею Трампа, ініціювала відставку спікера-однопартійця Майка Джонсона. Грін вдалася до такого самого процедурного кроку, який спричинив відставку колишнього спікера від республіканців Кевіна Маккарті у жовтні 2023 року.

Як повідомляє The Hill, цьому передувало голосування Палатою представників за пакет законопроектів про витрати, щоб запобігти зупиненню роботи уряду США.

В ефірі подкасту Стіва Беннона в п'ятницю вранці Грін звинуватила Джонсона в тому, що він надто багато віддав президенту Джо Байдену та демократам під час переговорів щодо фінансування уряду.

Та достеменно невідомо, чи вистачить для усунення Джонсона голосів. Як зазначає The Hill, це пов'язано з тим, що низка демократів, які одноголосно проголосували за відставку Маккарті в жовтні, заявляють, що підтримають Джонсона, якщо він продовжить укладати двопартійні угоди з Байденом щодо таких питань, як фінансування уряду та допомога Україні.

При цьому Джонсон дійсно відмовився розглядати схвалений Сенатом пакет підтримки України, але пообіцяв працювати над версією законопроекту для Палати представників, коли Конгрес повернеться до Вашингтона після канікул. Перед цим речник Палати представників США республіканець Майк Джонсон заявив, що законопроект про додаткове фінансування України розглянуть, як тільки буде вирішено питання з фінансуванням федерального уряду.

Днями він фактично погодився розблокувати рішення про допомогу Україні, але із суттєвими змінами – щоб це був проект від Палати представників та допомога у вигляді кредиту чи ленд-лізу. Також він припустив, що допомогу Україні та Ізраїлю все ж таки розділять на окремі проекти. Будь-який новий проект має отримати достатньо голосів і в Палаті представників, і в Сенаті.

Блокування законопроекту про фінансування України в США: що відомо

13 лютого Сенат США у фінальному голосуванні підтримав законопроект, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню у розмірі $95 мільярдів, $60 млрд із яких - для Києва. Того ж дня спікер Палати представників Джонсон вкотре розкритикував пропозицію Сенату. Він заявив, що поки що не збирається виносити на розгляд підтриманий Сенатом законопроект.

15 лютого Палата представників Конгресу США пішла на канікули, так і не ухваливши допомоги Україні. Наразі це питання зможуть розглянути не раніше середини квітня.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Мер Києва оголосив про запуск синьої гілки метро між Деміївською та Либідською станціями влітку, проте існують різні прогнози щодо завершення робіт. Директор "Автостради" вказав на можливий термін у весняний період. Одночасно, заплановано початок ремонту перегону Почайна - Тараса Шевченка влітку. Як вплине цей паралельний процес на запуск синьої гілки метро? Долучайтеся до перегляду відео, щоб першими почути коментар експерта Дмитра Беспалова.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.