Смерть через ілюмінатори: пам'ятай про це сідаючи в літак - відео

Завдяки простому рішенню літати стало в рази безпечніше

Вікно та літак
Кругла форма не має кутів, що унеможливлює концентрацію напруги в одній точці.

У ранні роки авіації, коли літаки тільки-но починали завойовувати небеса, квадратні вікна були стандартом. І тоді ніхто не думав про те, що в авіації вони можуть стати проблемою.

На початку 1950-х років компанія de Havilland випустила літак під назвою "Комета". Літак, що вважався справжнім дивом авіації. Однак через рік він розвалився на шматочки просто в повітрі. За кілька місяців подібне сталося ще з двома літаками. Інженери провели діагностику кожного гвинтика літака та знайшли проблему, пише Іflscience. Причина катастрофи опинилася у вікнах літака - вони були квадратні.

Справа в тому, що на кути вікон припадає велике навантаження, яке ще посилюється під час польоту. Тому інженери замінили ці квадрати на овали. Це допомагає рівномірно розподілити тиск, що чиниться на вікно, і тим самим знизити ймовірність появи тріщин.

"Найвужча частина овалу буде спроектована так, щоб крива не створювала небезпечних напруг в навколишньому матеріалі", - пояснив Дай Уіттінхем, виконавчий директор Комітету з безпеки польотів Великобританії, в бесіді з MailOnline Travel. "Останнім часом ми почали помічати, що деякі дизайнери віддають перевагу більш прямокутним формам, але у них завжди будуть закруглені кути".

Але, крім елемента підвищеної безпеки, є ще кілька поверхневих переваг.

"Дизайнери воліють овальні вікна, тому що вони можуть отримати велику зону огляду, що підходить для найбільшого діапазону висоти сидіння пасажирів", - сказав Віттінхем.

Таким чином, круглі вікна літака - результат інновацій, спрямованих на збільшення безпеки польотів. Вони не тільки естетично приємні, а й виконують важливу функцію, забезпечуючи структурну цілісність літака та безпеку пасажирів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube