“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Учасники мітингів - жінки та діти - просили владу звернути увагу на петицію, за якою після 18 місяців служби бійцям належить демобілізація
У п'ятницю, 27 жовтня, Україною прокотилася хвиля мітингів за демобілізацію військових після 18 місяців служби у Збройних Силах України. Учасники цих мітингів - переважно жінки військових, їхні батьки та діти - вимагали від влади встановити чіткі терміни, після яких бійці ЗСУ зможуть повертатися додому зі служби. Мирні акції пройшли у Києві, Львові, Кривому Розі, Запоріжжі, Тернополі, Кропивницькому, Одесі, Чернівцях, Дніпрі та інших містах України.
Як пише "Українська правда", учасники мітингів звернулися до влади із закликами розглянути петицію щодо демобілізації військових після 1,5 року служби. Жінки військових зазначають, що їхні чоловіки втомлені, моральний стан та здоров'я бійці ЗСУ погіршились. Мітингувальники наголошують, військовим слід відпочити, а на їх заміну мають прийти нові сили.
У ході акції учасники тримали плакати з надписами: "Військовим потрібні терміни", "Наші чоловіки сильні, але не залізні", "Дайте шанс відновитись захисникам", "Дайте їм відпочити". Жінки-учасники мітингу розповіли, що погіршення морального стану відчувається під час телефонних розмов, відчутне значне виснаження та втома.
Telegram oembed: https://t.me/informator_live/958
Жінки масово зазначають, що їхні чоловіки втомлені. Вони не можуть служити без відпочинку. Учасники акції просять провести ротацію.
Прохання до українського президента Володимира Зеленського розглянути можливість демобілізації військовослужбовців через півтора року служби підтримали понад 25 тисяч українців. Зараз цю пропозицію має розглянути президент. Авторка петиції, Марина Смішко, аргументує свою позицію тим, що захисникам України потрібен відпочинок для відновлення фізичних і моральних сил.
"Вже більше, ніж рік наші військові перебувають на передовій і не знають, скільки часу ще їм доведеться там залишитися, тому виникає нагальна необхідність встановити чіткі строки. Відсутність чіткого терміну служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військових. Важливо враховувати, що після розпочатку повномасштабного вторгнення в армію вступили добровольці і ті, хто відзначився своєю готовністю прийняти повістку. Отже, держава та суспільство поклалися на цих людей для своєї оборони. Але наразі ці особи, не маючи чітких правил і термінів служби, не можуть бути впевнені у підтримці з боку держави та громадськості", - зазначає авторка.
Раніше Інформатор писав, до якого віку можуть забирати чоловіків на службу у ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.