"Слуги народу" сховали мовні поправки до законопроекту про реставрацію пам'ятників: що хочуть змінити

Читать на русском

Мовний омбудсмен закликав до недопущення "прихованих маніпуляцій з законодавством"

Читать на русском
"Слуги народу" сховали мовні поправки до законопроекту про реставрацію пам'ятників: що хочуть змінити

Мовний омбудсмен закликав до недопущення "прихованих маніпуляцій з законодавством"

У четвер, 15 липня, народні депутати в другому читанні можуть проголосувати за бюджетний законопроект № 5551-2 про реставрацію пам'ятників, в якому заховані "мовні" поправки. Одним з авторів законопроекту став нардеп з Дніпра, голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв. 

У перший раз за законопроект нардепи проголосували 1 липня і зараз поспішають, тому що вже з 16 липня фільми в кінотеатрах і на телебаченні, концерти і спектаклі, книговидавництво і туризм повинні бути українською мовою.Цього вимагає закон «Про забезпечення Функціонування української мови як державної», - повідомляє Інформатор 

Це остання, третя спроба слуг народу відтермінувати або скасувати українізацію кіноіндустрії і сфери розваг. Нагадаємо, що до законопроекту № 4107 про незалежність Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення хотіли внести правку. Вона стосувалася необхідності окремого законодавства для української теле- і кіноіндустрії, і вивела б з-під дії мовного закону цю сферу. Але спроба не вдалася. 

Також, у травні 2021 року був зареєстрований законопроект № 5554. Автори документу посилалися на карантин і пропонували відтермінувати перехід на українську для "підтримки вітчизняних виробників теле- і кінопродукції". Але і цю ініціативу не підтримали. Цікаво, що серед ініціаторів цих законопроектів також був нардеп Микита Потураєв. 

Чому поправки - це зло 

Як заявив мовний омбудсмен Тарас Кремінь,нардепи хочуть внести поправки в один із законопроектів, якими планують істотно звузити застосування української та "повернути" в освітній процес російську мову.  

"Зокрема, поправками нівелюються вимоги Закону про мову реклами на телебаченні, особливості здійснення передвиборчої агітації, а також обов'язок демонструвати фільми і серіали українською мовою, норма зп яким набирає чинності вже 16 липня", - сказав Кремень. 

За словами омбудсмена, регламент парламенту не дозволяє вносити такі зміни до законопроектів.

"Зазначені пропозиції і поправки стосуються внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» до частини, зміни з якої не приймалися Верховною Радою України за основу ... Тому внесені таким чином пропозиції і поправки не можуть навіть бути розглянуті ні на засіданні комітету, ні, тим більше, в залі парламенту, - заявив Тарас Кремінь. - Ми повинні бути напоготові, щоб не допустити прихованих маніпуляцій із законодавством, які можуть призвести до створення для громадян України додаткових обмежень за мовною ознакою ". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут

Олена Скобцева

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.