Україна тисне на дипломатів ЄС у питанні повернення біженців назад - Politico

Читать на русском

Єврокомісія може отримати доручення розробити нову систему захисту

Читать на русском
біженці українці у ЄС
Дипломати ЄС відзначають певний тиск з боку України

Єврокомісія може отримати доручення розробити нову систему захисту

Україна веде переговори з Європейським Союзом, аби сформулювати міграційні правила, які заохочуватимуть українських біженців до повернення додому після березня 2025 року. Про це йдеться у публікації Politico, що цитує дипломатичні джерела, Україна проводить попередні дискусії з ЄС, спрямовані на розробку майбутніх правил, особливо у контексті тривалої війни.

Хоча влада України офіційно не зверталась з запитом про стимулювання повернення біженців, дипломати ЄС відзначають певний тиск з боку України на цю тему. Зустріч міністрів міграції ЄС, запланована на четвер, зосередиться на обговоренні правил перебування українців в Європейському Союзі.

Єврокомісія може отримати доручення розробити нову систему захисту, якщо члени ЄС вирішать, що українські біженці мають право залишатися в ЄС під час війни. Це відбувається на тлі двічі продовженої дії чинної директиви про тимчасовий захист українців.

Представник Єврокомісії наголосив на готовності ЄС підтримувати Україну та тих, хто втікає від російської агресії, стільки часу, скільки це буде потрібно. Найближчим часом будуть перші новини результатів перемовин.

Обмеження соціальної допомоги у Німеччині

Раніше Інформатор писав, що українців, які знайшли у Німеччині тимчасовий прихисток від війни, будуть спонукати погоджуватись на роботу, яку пропонують джоб-центри. У разі відмови соціальну допомогу можуть забрати аж на два місяці. Раніше її пропонували просто скоротити на 30% від суми у 502 євро. 

Після закінчення двох місяців центр зайнятості повинен буде знову запропонувати  варіант працевлаштування. У разі відмови санкції буде продовжено.

Але є і більш приємна інформація: у міністерстві кажуть, що держава продовжуватиме у будь-якому випадку покривати витрати на проживання та комунальні послуги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.