Серед шукачів притулку, що отримують допомогу у Німеччині, українці становили менше 10%

Читать на русском

Кількість іноземців, що шукають допомогу, значно зросла через війну в Україні

Читать на русском
Німеччина
Приріст біженців склав 21%

Кількість іноземців, що шукають допомогу, значно зросла через війну в Україні

У Німеччині значно зросла кількість іноземців, які отримують допомогу як шукачі притулку. Приріст станом на кінець 2022 року у порівнянні з попереднім періодом становив 21%, а це приблизно 84 тисячі осіб. На цю ситуацію вплинула й війна в Україні.

Як повідомило n-tv з посиланням на Федеральне статистичне відомство, близько 482 300 осіб отримували стандартні виплати відповідно до Закону про допомогу шукачам притулку у Німеччині станом на кінець 2022 року. Українців серед цього числа було 8%, а саме близько 40 тисяч осіб.

Зазначається, що перші біженці з України забезпечувалися виплатами відповідно до Закону про допомогу шукачам притулку. З червня 2022-го процедуру змінили й українців, що прибули до Німеччини рятуючись від війни, почали інтегрувати в базову систему соціального забезпечення країни. Допомогу їм надаватимуть до отримання посвідки на проживання.

Українські біженці в Німеччині

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Німеччина прийняла дуже багато наших громадян. Наразі там тільки офіційно перебуває понад 1 мільйон українців. Посвідки на тимчасове проживання біженців з України діятимуть до 4 березня 2025 року включно. 

Але у жовтні на тлі міграційної кризи та дефіциту кадрів німецький уряд вирішив змінити підхід щодо працевлаштування біженців. Їх будуть працевлаштовувати, адже "мовний бар'єр" для більшості українців вже пройдено. Тож цілком можуть працювати на запропонованих посадах. 

Разом з тим уряд Німеччини збільшує розмір соцвиплат на 12% з січня 2024 року. Їх також отримують українські біженці. Зокрема, на дітей до шести років українці отримуватимуть 357 євро на місяць, дітей 6-13 років - 390 євро, а на підлітків – 471 євро Дорослі отримуватимуть 451 євро.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.