Слідство у справі «Укрзалізниці»: обвинувальні акти щодо 5 підозрюваних відправили до суду

Детективи НАБУ розслідували цю справу з грудня 2018 року

Слідство у справі «Укрзалізниці»: обвинувальні акти щодо 5 підозрюваних відправили до суду

Національне антикорупційне бюро завершило слідство у справі про замах на заволодіння коштами «Укрзалізниці» при організації сервісу з продажу електронних квитків на «Бориспільський експрес».

Про це інформує прес-служба НАБУ,передає Інформатор .

«НАБУ і САП завершили розслідування щодо незаконного заволодіння коштами АТ «Укрзалізниця» при організації сервісу з продажу електронних квитків на «Бориспільський експрес». 9 листопада 2020 року п'ятьом підозрюваним відкриті матеріали перед направленням обвинувального акта до суду", - йдеться у повідомленні.

Серед підозрюваних:

  • директор філії Головного інформаційно-обчислювального центру АТ «Укрзалізниця» (на момент скоєння злочину);
  • колишній заступник директора філії «ГІОЦ» АТ «Укрзалізниця» (обіймав посаду на момент підготовки і початку вчинення злочину);
  • бенефіціарний власник комерційної компанії;
  • директор комерційної компанії;
  • заступник директора комерційної компанії.

"У 2018 році, на момент функціонування системи продажу е-квитків, посадові особи «Укрзалізниці» ініціювали закупівлю нового програмного забезпечення для організації цього ж процесу щодо «Бориспільського експреса». Чиновники сфальсифікували документи і висновки, щоб уникнути проведення відкритих торгів, і, всупереч закону, організували закупівлю по переговорній процедурі", - заявили в НАБУ.

Однак експертиза, проведена в рамках досудового розслідування, встановила, що надане «Укрзалізниці» програмне забезпечення для продажу квитків на «Бориспільський експрес» дублює функціональні можливості вже наявного електронного сервісу https://booking.uz.gov.ua, а значить - не створює доданої вартості для державної компанії. Розробник зазначеного сервісу запропонував «Укрзалізниці» реалізувати електронний продаж на «Бориспільський експрес» безкоштовно, додавши відповідну опцію до сервісу з продажу е-квитків на пасажирські поїзди, які були в роботі.

Замість цього «Укрзалізниця» обрала закупівлю опції по 10,4 млн грн в іншій компанії, ймовірно пов'язаної з колишніми посадовими особами держкомпанії.

Після початку досудового розслідування і ряду слідчих дій керівництво «Укрзалізниці» зупинило розрахунок за програмне забезпечення з обраною по переговорній процедурі приватною компанією. Таким чином, 10,4 млн грн залишилися на рахунках державної компанії.

Нагадаємо, «Укрзалізниця» відновила продаж квитків до міст «червоної» зони.

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити