«Приїхав генерал Келлог. І після його прибуття дві ночі поспіль не було жодних масованих бомбардувань. Люди вже жартують... Кажуть, нам слід дати генералу Келлогу український паспорт і залишити його тут».
Детективи НАБУ розслідували цю справу з грудня 2018 року
Національне антикорупційне бюро завершило слідство у справі про замах на заволодіння коштами «Укрзалізниці» при організації сервісу з продажу електронних квитків на «Бориспільський експрес».
Про це інформує прес-служба НАБУ,передає Інформатор .
«НАБУ і САП завершили розслідування щодо незаконного заволодіння коштами АТ «Укрзалізниця» при організації сервісу з продажу електронних квитків на «Бориспільський експрес». 9 листопада 2020 року п'ятьом підозрюваним відкриті матеріали перед направленням обвинувального акта до суду", - йдеться у повідомленні.
Серед підозрюваних:
"У 2018 році, на момент функціонування системи продажу е-квитків, посадові особи «Укрзалізниці» ініціювали закупівлю нового програмного забезпечення для організації цього ж процесу щодо «Бориспільського експреса». Чиновники сфальсифікували документи і висновки, щоб уникнути проведення відкритих торгів, і, всупереч закону, організували закупівлю по переговорній процедурі", - заявили в НАБУ.
Однак експертиза, проведена в рамках досудового розслідування, встановила, що надане «Укрзалізниці» програмне забезпечення для продажу квитків на «Бориспільський експрес» дублює функціональні можливості вже наявного електронного сервісу https://booking.uz.gov.ua, а значить - не створює доданої вартості для державної компанії. Розробник зазначеного сервісу запропонував «Укрзалізниці» реалізувати електронний продаж на «Бориспільський експрес» безкоштовно, додавши відповідну опцію до сервісу з продажу е-квитків на пасажирські поїзди, які були в роботі.
Замість цього «Укрзалізниця» обрала закупівлю опції по 10,4 млн грн в іншій компанії, ймовірно пов'язаної з колишніми посадовими особами держкомпанії.
Після початку досудового розслідування і ряду слідчих дій керівництво «Укрзалізниці» зупинило розрахунок за програмне забезпечення з обраною по переговорній процедурі приватною компанією. Таким чином, 10,4 млн грн залишилися на рахунках державної компанії.
Нагадаємо, «Укрзалізниця» відновила продаж квитків до міст «червоної» зони.