Слід на 500 метрів: з'явилися перші супутникові знімки з місця падіння російського Іл-76

Читать на русском

У мережі опублікували перші супутникові фотографії з місця падіння російського літака Іл-76 під Бєлгородом

Читать на русском
Падіння Іл-76 під Бєлгородом
Борт впав 24 січня біля села Яблоново у Бєлгородській області рф

У мережі опублікували перші супутникові фотографії з місця падіння російського літака Іл-76 під Бєлгородом

У мережі з'явилися перші супутникові фотографії з місця падіння російського військово-транспортного літака Іл-76 в Бєлгородській області. Слід, який залишив літак при падінні, простягається приблизно на 500 метрів. Борт впав 24 січня цього року біля села Яблоново у Бєлгородській області рф.

Знімки Planet Labs за 31 січня, на яких видно місце падіння російського військово-транспортного літака Іл-76, публікує видання "Схеми" (Радіо Свобода). Нагадаємо, що у Міноборони рф стверджують, що 65 українських військовополонених мали перебувати на борту літака, який, за їхніми словами, був збитий американською ракетою Patriot. Проте, доказів цього звинувачення росія не надала, а Міноборони України підтверджує, що обмін військовополоненими, який планували на 24 січня, не відбувся. На додаток, українська розвідка стверджує, що серед повернених полонених 31 січня не було тих, чий обмін був скасований через падіння літака.

Фото: Схеми/Telegram
Фото: Схеми/Telegram

Генштаб ЗСУ наголосив, що росія не представила доказів про наявність українських військовополонених на борту Іл-76. Проте, звітно до розслідувань, росія здійснила 19 ракетних ударів по Харківській області перед падінням літака. Україна обіцяє продовжити заходи для знищення засобів доставки та контролю повітряного простору для протидії терористичній загрозі на напрямку Бєлгородсько-Харківського кордону. У Генштабі заявили, що ЗСУ відстежують точки запусків російських ракет та логістику їх постачання, зокрема з застосуванням військово-транспортної авіації.

Фото з місця падіння Іл-76: Схеми/Telegram
Фото з місця падіння Іл-76: Схеми/Telegram

Раніше журналісти "Схем" також встановили прізвища членів екіпажу російського літака Іл-76, чию загибель підтвердили їхні родичі. Це льотчики 117 військово-транспортного авіаційного полку із дислокацією в Оренбурзі. В ГУР їх занесли до переліку воєнних злочинців за доставлення зброї для убивств українців. Це певним чином підтверджує заяву Генштабу ЗСУ про те, що літак міг перевозити ракети до Харківської області. Наразі розслідування продовжує, не дивлячись на спроби росії приховати реальні факти.

Падіння Іл-76 під Бєлгородом

24 січня у Бєлгородській області розбився російський військовий літак Іл-76. Ворог використовує інформацію з падінням Іл-76 для пропаганди. Також росіяни явно брешуть у деяких інших моментах, наприклад щодо абсурдно малої кількості конвоїрів на борту при нібито 65 полонених. Також є питання щодо маршруту літака і місця, де його збили.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими закликали дочекатися перевірених офіційних даних про інцидент. Але відомо, що цього дня справді мав відбутися обмін полоненими між росією та Україною.

Станом на 1 лютого не існує підстав для припущень, що українські військовополонені були на борту знищеного російського літака Іл-76. Росія відмовляється допускати міжнародних експертів до розслідування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.