Падіння Іл-76 під Бєлгородом: Міноборони рф підловили на брехні - подробиці

У літаку на 65 полонених не могло бути лише три охоронці, як про це заявляє російське Міноборони

Іл-76
Збиття Іл-76 біля Бєлгорода 24 січня

Російське командування підловили на брехні про обставини збиття літака Іл-76, який упав біля російського міста Бєлгород. У ньому не могло бути 65 військовополонених та усього лише троє конвоїрів, як стверджують росіяни. 

Колишній військовополонений Максим Колесников написав у соцмережах, що у його випадку на 50 полонених в літаку було мінімум 20 охоронців. Не можуть троє конвоїрів супроводжувати аж 65 полонених - це абсурдно мале число. 

Припущення (якщо, дійсно, це був літак з полоненими, - про що немає офіційних коментарів української сторони), можуть бути такими: або в літаку насправді було значно більше росіян, ніж вони заявили, або ж росіяни заздалегідь знали, що Іл-76 зібʼють, тому навмисно мінімізували кількість своїх військових на борту літака.

Збиття Іл-76 під Бєлгородом: окупанти могли влаштувати убивство військовополонених, як в Оленівці 1

Цю ж думку висловив військовий журналіст з "Інформаційного спротиву" Олександр Коваленко. Він пояснив, що відповідно до наказу № 140 від 7 березня 2006 року конвой у росіян здійснюється з розрахунку: два конвоїри - на одного-двох полонених, три конвоїри - на три-шість полонених. 

"При посиленому конвої в одного полоненого має бути три конвоїра. А на 9-10 полонених - 12 конвоїрів. Тобто про які 3 конвоїри для 65 полонених взагалі заїкається російська пропаганда?" - риторично запитав він. 

Інша брехня - щось не так з маршрутом

Спікер російського МО Конашенков заявив, що Іл-76, що впав, летів з аеродрому Чкаловський (біля Москви) до Білгорода. Військовий експерт Роман Шрайк показав карту з місцем збиття й виявив суперечності із заявою російського Міноборони.

Падіння літака сталося за 60 км від бєлгородського аеропорту, коли він віддалявся від міста. На тому ж відео видно сліди від вибуху зенітної ракети, тобто обстріл стався порівняно неподалік місця падіння.

Збиття Іл-76 під Бєлгородом: окупанти могли влаштувати убивство військовополонених, як в Оленівці 2

Що ще не так в заявах рф

OSINT-аналітики також наголошують на тому, що Іл-76, який впав під Бєлгородом, летів від кордону з Україною, а не до нього. Судячи з фото та відео, борт летів у протилежний бік і почав різко знижуватись. Напрямок на північ підтверджується відео, яке було зняте з центру села Яблуневе.

Українські OSINT-аналітики "Скриньки Пандори" стверджують, що, згідно з відкритими джерелами з обох сторін, номер борту Іл-76, який впав, – RA-78830. А цей літак, за їхніми данними,  до цього був помічений над Вірменією 23 січня 2024 року та летів у бік Ірану, де зник. Як пишуть аналітики, він не летів з Єгипту (24 січня), він летів через Єгипет (пролітав над ним), до цього через Саудівську Аравію, до цього через Червоне море та Іран. Пропав з радарів він біля Сирії, а потім полетів в Бєлгород. За їхніми даними, останній зліт літака був з Бєлгороду до центральної частини росії, точніше у північно-східний напрямок. 

Нагадаємо, у Бєлгородській області впав російський військовий літак Іл-76. На борту могли перебувати 74 людини, за заявами росії, ніхто з них не вижив. Такі літаки загалом служать для перевезення озброєння. Командування армії рф стверджує, що начебто у літаку везли для обміну 65 українських військовополонених й вони усі загинули разом з трьома охоронцями. Офіційні коментарі з приводу події в Міноборони України та Офісі президента пообіцяли надати пізніше. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube