Росія уникнула міжнародного розслідування трагедії Іл-76, немає доказів, що на борту були українські полонені - омбудсмен Лубінець

Український омбудсмен Дмитро Лубінець сказав, що росія продовжує використовувати трагедії для дискредитації України

Падіння Іл-76 під Бєлгородом
Лубінець про падіння Іл-76 під Бєлгородом

Не існує підстав для припущень, що українські військовополонені були на борту російського літака Іл-76, що зазнав аварії під Бєлгородом 24 січня. Росія відмовляється допускати міжнародних експертів до розслідування. І це може послужити підставою для бездоказових звинувачень України в смертях українців з метою дискредитації.

Про це повідомив Дмитро Лубінець, уповноважений Верховної Ради з прав людини, у інтерв'ю для "Голосу Америки". Лубінець відзначив, що він не має обґрунтованих підстав вважати, що на борту були українські військовополонені, і вимагає проведення міжнародного розслідування. Він заявив, що Україна чекає на результати прозорого та всеосяжного розслідування, але наразі не отримала відповідей від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

"Я відчуваю дежавю – один в один співпадіння з трагедією в Оленівці. Знову спроба запустити інформаційну кампанію проти нашої держави з використанням військовополонених. Це не перша і не остання інформаційна кампанія, яку запускають росіяни. Я роблю припущення, що ця катастрофа мала на меті дискредитувати військову допомогу, яку отримує Україна", - сказав Лубінець.

Лубінець також висловив розчарування щодо бездіяльності МКЧХ, який, за його словами, не виконує свій мандат і не вимагає пояснень та доступу до громадян України, що знаходяться в полоні. Він закликав представників США до спілкування з МКЧХ та надавання ефективної реакції.

У своєму виступі Лубінець підкреслив абсурдність ситуації, оскільки росія, яка є постійним членом Ради Безпеки ООН, порушує статут ООН і Женевські конвенції, відмовляючись від міжнародного розслідування. Відзначаючи подібність із трагедією в Оленівці, Лубінець висловив припущення, що катастрофа Іл-76 може бути спрямована на дискредитацію військової допомогиУкраїни та націлена викликати інформаційну кампанію проти нашої держави.

Падіння літака Іл-76 в рф: що відомо

У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими 26 січня заявили, що росія після довготривалого очікування нарешті передала список українських військових, які, за версією російської пропаганди, перебували на борту літака Іл-76. Цей список ідентичний тому, який раніше розповсюджували пропагандисти рф.

Зі свого боку, ООН поки що не має можливостей та не може розібратись у питанні падіння літака Іл-76 під Бєлгородом. Організація не може ні підтвердити, ні спростувати інформацію про те, чи перебували в літаку українські військовополонені. Наразі триває з'ясування обставин події.

Попри падіння російського Іл-76, контактні групи з обох сторін продовжують працювати над обміном військовополонених між рф та Україною. При цьому під час обміну 31 січня росія не передала жодного зі списку тих, хто за її версією перебував на літаку Іл-76, що розбився. І в той же час росія не готова передати Україні тіла полонених військових, які нібито розбились в Іл-76 під Бєлгородом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube