За словами представника ГУР Андрія Юсова, є ймовірність, що літак міг перевозити як і боєприпаси, так і полонених, яких росіяни використали як живий щит
Російська федерація не готова передати Україні тіла полонених, які, за їх власними словами, нібито перебували на борту військово-транспортного літака Іл-76, що розбився під Бєлгородом 24 січня. Представник ГУР Андрій Юсов заявив, що літак міг перевозити як боєприпаси, так і полонених, яких могли використати, як живий щит. Він зазначив, що суперечливими моментами у катастрофі є те, що росіяни попередньо не увімкнули режим тиші над Бєлгородом та не надіслали повідомлення про використання авіасполучення для перевезення полонених.
Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов у коментарі Суспільному. Юсов наголосив, що Україна вживає всіх можливих заходів, аби повернути тіла загиблих захисників.
"Що там були наші полонені — це заява Росії і поки що лише з їх слів ми можемо аналізувати. Наразі немає готовності по передачі тіл з того боку. Тим не менш з нашого боку така робота триває. Якщо підтвердиться найгірше, зробимо все можливе, аби забрати наших захисників зі щитом чи на щиті", — розповів він.
Юсов також заявив, що ймовірно, літак міг перевозити як і боєприпаси, так і полонених, яких росіяни використали як живий щит. За його словами, росія відреагувала на катастрофу провокативно, адже вона не оголосила режим тиші над Бєлгородом та не повідомила заздалегідь Україну про те, що вона буде використовувати авіасполучення для перевезення полонених.
"Враховуючи, що літак був завантажений на третину, за їх версією, то там могли бути й припаси, бо для цього цей літак переважно і використовувався. Там могли бути і боєприпаси та люди — це могло бути як живий щит, тому це треба ретельно зʼясовувати. Робота в цьому напрямку триває", — наголосив представник ГУР.
Зі свого боку, Керівник ГУР Кирило Буданов зазначив, що наразі відсутня перевірена інформація про осіб, які перебували на борту літака. У Координаційному штабі підтвердили, що 65 людей з опублікованого росією списку полонених дійсно мали б обміняти.
"Ми збираємо та ретельно аналізуємо всі наявні дані з дуже багатьох джерел. Наразі відсутні відомості, які б вказували на те, що у літаку могла перебувати така кількість людей. Водночас версія російської пропаганди про те, що цей Іл-76 міг перевозити 65 українських військовополонених на обмін досі викликає багато запитань", — зазначив генерал-лейтенант.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк розповів, навіщо росіянам насправді треба маніпулювати довкола катастрофи з Іл-76. Він зазначив, що росія дезінформує та маніпулює цією ситуацією, аби Україні більше не передавали системи ППО. Посадовець додав, що наразі немає перевірених даних стосовно обставин падіння літака. Також невідома доля осіб, які перебували на борту літака. За його словами, окупанти активно протидіють міжнародному розслідуванню.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.