У ЗСУ відстежують точки запусків російських ракет та логістику їх постачання, зокрема з застосуванням військово-транспортної авіації
Генштаб ЗСУ оприлюднив офіційну заяву стосовно падіння Іл-76 в районі Бєлгорода. У штабі заявили, що ЗСУ відстежують точки запусків російських ракет та логістику їх постачання, зокрема з застосуванням військово-транспортної авіації. Окремо пишуть, що й надалі будуть вживати заходів зі знищення російських військових об'єктів.
Про це йдеться у заяві Генштаб ЗСУ (чинний начальник - Сергій Шаптала - ред.) у Facebook. Зокрема, Генштаб опосередковано підтвердив знищення військового об'єкта на Бєлгородсько-Харківському напрямку.
"Збройні Сили України будуть і надалі вживати заходів зі знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози, в тому числі на Бєлгородсько-Харківському напрямку", - йдеться у повідомленні Генштабу.
Збройні Сили України зауважили, що противник, не здатний досягти успіху на полі бою, продовжує використовувати стратегію терору, зосереджуючись на Харківському напрямку. В останній тиждень противник здійснив 19 ракетних ударів по Харківщині, використовуючи 26 ЗКР С-300 та 3 БР "Іскандер-М". Ці напади призвели до смерті 16 осіб, включаючи одну дитину, і поранення 78 осіб. Результатом агресії є також зруйновані 13 будівель, серед яких лікарня, три заклади освіти та шість житлових будинків. Зазначається, що інтенсивність обстрілів повʼязана із збільшенням кількості військово-транспортних літаків, які спостерігалися в аеродромі Бєлгорода.
У середу, 24 січня, у Бєлгородській області впав російський військовий літак Іл-76. На борту могли перебувати 74 людини, і за заявами росії, ніхто з них не вижив. В росії стверджують, нібито на борту літака знаходилися 65 українських військовополонених, яких везли на обмін. Зауважимо, що достовірних даних про падіння літака в України немає. Водночас росія намагається подати ситуацію в максимально вигідному для себе світлі і використовує інформацію з падінням Іл-76 в якості пропаганди.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими заявив, що профільні структури збирають та аналізують всю необхідну інформацію. Українців закликали дочекатися перевірених офіційних даних про інцидент.
За даними ГУР МО, у цей день мав відбутися обмін полоненими між росією та Україною. Водночас чи були у літаку Іл-76, який впав у Бєлгородській області, українські військовополонені - невідомо. Відповідна інформація, яку озвучила російська сторона, наразі перевіряється, повідомив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.