Скомпрометовані компанії більше не зможуть наживатися на армії - Умєров про скандальні тендери

Читать на русском

Скомпрометовані компанії на тендерах будуть відсторонені від закупівель

Читать на русском
Міноборони посилить контроль над тендерами
Рустем Умєров і Міноборони

Скомпрометовані компанії на тендерах будуть відсторонені від закупівель

Міноборони долучиться до контролю за тендерами щодо закупівлі товарів, необхідних для забезпечення української армії. Всі недоброчесні компанії будуть усунені від участі в оборонних закупівлях.

Як повідомляє Liga.net, про наміри посилити контроль за участю у тендерах недоброчесних компаній у ході зустрічі з британським послом в Україні  Мартіном Гаррісом повідомив міністр оборони Рустем Умєров. Він наголосив, що всі оборонні закупівлі мають відбуватися прозоро та безперервно. Компанії або особи, які себе скомпрометували під час тендерів, будуть усунені від участі у них. 

"Якась компанія чи посадовець будуть за цих обставин (під час проведення тендеру - ред.) скомпрометованими, то їх слід усунути", - пояснив Умєров. 

Міноборони заявило про спробу зірвати закупівлі продуктів для війська

За даними відомства, одна з компаній, яка подала заявку на участь у закупівлі, не здійснювала жодної фінансово-господарської діяльності з 2016 року. У відповідь на те, що її заявка була відхилена, компанія подала до суду та заблокувала процес визначення переможця.

Міноборони вважає, що компанія намагалася зірвати закупівлі, щоб отримати прибуток від подальшого зростання цін на продукти. У відомстві заявили, що вже звернулися до поліції з заявою про кримінальне правопорушення.

Крім того, Міноборони виявило ознаки використання подібної схеми і за іншими лотами. Заступник міністра оборони Дмитро Кліменков заявив, що відомство буде жорстко реагувати на такі спроби атак на публічні закупівлі для потреб ЗСУ.

Також Міноборони виявило порушення в одній із військових частин: аудитори встановили порушення, що призвели до збитків державі на суму 38,8 мільйона гривень. Найбільш серйозне порушення – безпідставне завищення вартості придбаних у 2022 році генераторів. Це призвело до збитків на суму 37,1 мільйона гривень.

Посадові особи військової частини укладали додаткові угоди з постачальниками, чим істотно змінювали умови договору. Завдяки цьому вони закупили на 163 генератори менше від встановленої потреби.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.