МОН відзвітувало про облаштування близько 280 бомбосховищ за субвенцією у 1,5 млрд грн. Одне укриття розраховане на 500 дітей
В Україні покращилася ситуація зі шкільними укриттями. Вже зроблено близько 280 споруд. Тоді як облаштування одного бомбосховища коштує приблизно 40 млн грн. В цілому 87% шкіл облаштовані укриттями. Показник шкіл без укриттів продовжує скорочуватися.
Про ситуацію зі шкільними бомбосховищами в країні повідомив міністр освіти Оксен Лісовий у програмі "Сніданок з 1+1". За словами Лісового, зараз ситуація краще, ніж була перед навчальним роком, коли прем'єр-міністр Денис Шмигаль говорив про 16% шкіл в країні, які не мають бомбосховищ.
"Біля 280 споруд зараз або вже зроблені або вже завершуються за рахунок субвенції цього року. Треба розуміти, що облаштування одного сховища на кількість приблизно 500 дітей коштує приблизно 40 млн грн. Це досить коштовні споруди і навіть така велика, як здавалось би, субвенція у 1,5 млрд грн цього року це всього 280 укриттів", - пояснив Лісовий.
Він додав, що у 2024 році на будівництво бомбосховищ виділено 2,5 мільярди гривень. На них у Міносвіти планують побудувати біля 300 різноманітних захисних споруд різних за об'ємом.
"Сьогодні це 87% [шкіл з укриттями] і кількість необлаштованих шкіл скорочуємо. Тим самим сприяємо виходу дітей в аудиторне навчання", - розповів міністр освіти.
У студії розповіли щемливу історію листа до Святого Миколая від восьмирічної Людмили з Горенки що на Київщині. Дівчинка просить подарувати їм нову школу, бо "її школу спалили рашисти". На це Лісовий відповів, що на сьогодні день понад 350 закладів освіти були знищені взагалі під час війни, яку розв'язала рф.
"Понад 3700 закладів пошкоджено, у них різний ступінь пошкоджень. І сьогодні йде відновлення. Міністерство відновлення займається саме відбудовою шкіл. Половина з цих закладів освіти - це дитячі садки і профтехзаклади, університети, заклади вищої освіти. Ми маємо сьогодні 500 відновлених закладів освіти. В основному відновлюються перш за все школи і дитячі садки", - додав він.
За словами Лісового, велика кількість зруйнованих і пошкоджених закладів знаходиться зовсім не в прифронтових областях і навіть не на окупованих територіях.
"500 закладів відновлених це досить непогано. Але тим не менше, нам треба нарощувати цей темп відбудови. Сьогодні, наприклад, Київська область практично повністю відновлена. І школа, про яку пише ця наша дівчинка Люда, зараз уже проектується її відбудова, тому Святий Миколай її почув і працює", - акцентував Лісовий.
В Хмельницькій області для навчальних закладів будують укриття у вигляді "будинку Гобіта". Будівництво стартувало у селі Захарівці 30 жовтня. Сюди вже завезли конструкції і підготовлюють ділянку. Один із проєктів перебуває на завершальному етапі, ще три – у процесі.
У Переяславі із закинутого овочесховища зробили укриття для учнів гімназії №5. Як повідомив міський голова Вячеслав Саулко, це сталося попри численні насмішки та безглузді публікації одного з районних депутатів. Облаштування укриття дало змогу дітям розпочати навчальний процес у стінах рідного закладу.
У школі №62 в Дарницькому районі Києва з'явилося укриття подвійного призначення. В ньому розташовано спортзал, в якому школярі зможуть переховуватись під час повітряних тривог, а після їх закінчення - займатися карате.
А ось у Харкові міський голова Ігор Терехов обіцяє побудувати повністю підземну школу. Там діти зможуть навчатися в безпечних умовах, не дивлячись на сигнали повітряної тривоги. Це буде перша така школа в Україні.
Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україні планують запровадити 12-річне навчання в школах. Зміни відбудуться уже з 2024 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.