В Україні побудують укриття у стилі "будинку Гобіта": коли з'являться перші екземпляри та де

Облаштування укриттів у стилі казкових будиночків планують завершити у листопаді

Укриття, схоже на будинок Гобіта
В Україні укриття будуть виглядати як з фільму "Володар кілець"

В Хмельницькій області для навчальних закладів будують укриття у вигляді "будинку Гобіта". Будівництво стартувало у селі Захарівці в понеділок, 30 жовтня. Сюди вже завезли конструкції і підготовлюють ділянку.

Як розповів сайту "Є" очільник Чорноострівської тергромади Михайло Дзісь, чотири сучасні укриття у вигляді "будинку Гобіта" облаштують на території закладів освіти у Чорноострівській територіальній громаді. Один із проєктів перебуває на завершальному етапі, ще три – у процесі. 

Відповідно до планів, перше укриття облаштують на території Мар'янівської гімназії. Воно буде розраховане на сто людей. Будівництво розпочали у двадцятих числах жовтня й нині об'єкт вже готовий на 90 відсотків. Ще три "будинки Гобіта" зведуть на території Захаровецької школи (на 50 дітей), дитсадка Грузевиця (на 50 дітей) та Бережанської школи (на 75 дітей). 

Такі сховища будують на Хмельниччині
Такі сховища будують на Хмельниччині

За словами голови тергромади, до цього навчальні заклади або не мали власного укриття, або мали, але воно не було розраховане на необхідну кількість людей:

"У Мар'янівці діти під час тривоги знаходяться в підвалі приватного підприємства, у Бережанській школі діти навчалися онлайн, бо нам не вистачало місця у сховищі. У Грузевиці дітей з дитсадка доводиться навіть підвозити до сховища іншого навчального закладу, адже між ними є відстань. Тому ми шукали різні варіанти укриттів для закладів освіти і зупинилися на таких конструкціях", - каже Дзісь.

Будівництво захисної споруди у Мар'янівці завершено на 90 відсотків. Фото: Чорноострівська селищна рада
Будівництво захисної споруди у Мар'янівці завершено на 90 відсотків. Фото: Чорноострівська селищна рада

Такі конструкції вже доправили у Захарівці. Товщина армованих стін складає близько 24,5 сантиметрів. Тендерний договір на будівництво захисних споруд громада уклала з ТОВ "Хоббіт Хаус". Ця компанія створює модульні конструкції з бетону класу В35-В40, який відносять до категорії особливо важких бетонів та застосовують під час будівництва об'єктів, що повинні відповідати вимогам екстремального навантаження. 

Таке укриття розташовується нижче рівня землі (до одного метру). Туди вмонтовують готову бетонну конструкцію, яку покривають земляним насипом. Таким чином вона нагадує пагорб. Всередині буде усе необхідне: сюди проведуть світло та воду, облаштують санвузли та забезпечать сховище належною вентиляцією.

Загальна сума чотирьох проєктів складає 9 мільйонів 200 тисяч. Якщо не завадять погодні умови, каже Михайло Дзісь, вже в листопаді усі сховища добудують і вони будуть готові до використання.

Такий вигляд матиме вмонтована конструкція захисної споруди. Візуалізація: Shelter.industriallv.com
Такий вигляд матиме вмонтована конструкція захисної споруди. Візуалізація: Shelter.industriallv.com

 Що є справді надійним укриттям

В Україні є єдине по-справжньому надійне укриття від повітряних атак ворога, і це - станції метро під землею. Більш-менш безпечно можна ховатися у підземних паркінгах та укриттях на зупинках. У новобудовах є теж гарне місце перечекати тривогу - зона навколо ліфтової шахти. Як повідомила кандидатка технічних наук, викладачка Національного авіаційного університету Тетяна Жидкова, в Україні, окрім метро, особливо глибокого залягання, немає укриттів, які б захищали від прямого влучання.

Раніше Інформатор писав, що рятувальники назвали кількість навчальних закладів з укриттями. Також на звільнених територіях Херсонської області впорядкували укриття

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube