Ціни на бензин та дизпаливо залишаються стабільними, а автогаз дорожчає
Попри те, що аграрії почали збирати урожай соняшника та кукурудзи попит на дизпаливо нижчий ніж восени 2023 року, а передумов для здорожчання дизелю нема. Ціни на бензин також залишаються стабільними через низький попит на АЗС. Ринок слідкує за новинами на глобальних нафтових ринках, очікуючи зниження цін, що дозволить почати зниження цін на бензин та дизпальне. Водночас продажі автогазу скоротилися через стрімке зростання цін і мережі АЗС сповільнили зростання цін, щоб не відлякати клієнта.
Ціни на нафту з 23 по 29 вересня знизилися на фоні новин про те, шо найбільший експортер ресурсу Саудівська Аравія відмовиться від цільового показника в $100 за барель в рамках підготовки ОПЕК до скасування обмежень видобутку. Очікується що картель та його союзники в ОПЕК+ з грудня почнуть збільшувати видобуток на 180 млн барелів на добу щомісячно.
“Цього місяця деякі з постачальників очікують на двократне зниження продажів у порівнянні з серпнем.В короткостроковій перспективі на внутрішньому ринку очікується продовження низхідної динаміки”, - зазначив Аналітик консалтингової компанії "Нафторинок" Олександр Сіренко.
Засновник групи компаній “Прайм” Дмитро Льоушкін каже, на цьому тижні гуртові ціни на бензин та дизель можуть знизитись на 50 коп./л. Однак це не призведе до зміни цін на АЗС. Водночас мережі АЗС посилять боротьбу за клієнта проводячи маркетингові кампанії та пропонуючи своїм клієнтам знижки від 1 до 5 грн/л від ціни на стелі залежно від мережі АЗС.
“Ринок наповнений пальним, а попит невеликий порівняно з аналогічним періодом минулого року. Всі борються за останнього клієнта”, - сказав Дмитро Льоушкін.
Крім цього бізнесмен зазначає, що трейдери очікують засідання ОПЕК, яке має відбутися в середині жовтня. Якщо на цьому засіданні картель офіційно підтвердить плани щодо зняття обмежень, ціни на нафту почнуть рухатись в бік зниження, що додатково стимулюватиме зниження цін і в Україні. Зниження ціни на нафту марки Brent до $60 доларів за барель приведе до зниження на бензин та дизель на 2-3 грн/л. Проте таке зниження не буде різким та розтягнеться до кінця року.
Таким чином у жовтні ціни на бензин та дизельне пальне на АЗС залишатимуться незмінними. Проте можливі коригування відповідно до цін на нафту. Також водіям варто слідкувати за акціями мереж АЗС.
Автогаз на АЗС минулого тижня зростав, але динаміка була значно нижчою ніж тиждень перед цим. Так середня ціна пропан-бутану на АЗС станом на 27 вересня порівняно з 20 вересня зросла на 29 коп./л до 32,72 грн/л, тоді як за період з 16 по 20 вересня зростання склало 1,3 грн/л.
Середній приріст в мережі "БРСМ-Нафта" склав усього 12 коп./л, Amic — 7 коп./л, Marshal — 5 коп./л. 50 коп./л ціна газу зросла на АЗС ManGo, Rodnik, Neftek, U.GO. В мережі "Олас" ціна зросла на 1 грн/л. "Катрал" та Factor підвищили ціну на 60 коп./л, а Autotrans — на 20 коп./л.
За словами засновника системи торгівлі скрапленим газом Sintonec LPG Михайла Шубана, високі акцизи на пропан-бутан та стрімке зростання цін спричинило суттєве зниження продажів цього виду пального на АЗС.
“Люди заправляються на ті ж тисячу гривень що й раніше, але це значно менша кількість літрів. Зараз мав би бути сезон збільшення споживання, але тенденція зворотна”, - сказав Михайло Шубан.
За його словами роздрібні ціни на автогаз все ще мають потенціал до зростання. За поточної середньої гуртової ціни у 29,5 грн/л ціни на АЗС до кінця жовтня можуть зрости ще на 0,7-1,5 грн/л. А от на цьому тижні ціни в середньому зростуть на 30 коп./л.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.