Пишний розповів, чи буде НБУ підвищувати облікову ставку

За словами голови НБУ, баланс ризиків наразі схиляється у бік подальшого прискорення, саме тому регулятор зупинив цикл зниження облікової ставки

НБУ
Пишний про облікову ставку в Україні

Національний банк України допускає відновлення циклу зниження облікової ставки. Однак це можливо лише після отримання коштів від заморожених російських активів. Про це розповів в ефірі Business Breakfast від Forbes Ukraine голова НБУ Андрій Пишний.

За його словами, НБУ прогнозував прискорення інфляції. Баланс ризиків наразі схиляється у бік подальшого прискорення, саме тому регулятор зупинив цикл зниження облікової ставки.

"Ми прогнозували прискорення інфляції. Баланс ризиків зміщений у бік подальшого прискорення, саме тому НБУ зупинив цикл зниження облікової ставки (19 вересня Нацбанк вдруге поспіль залишив облікову ставку на рівні 13%). Також дали так званий двосторонній forward guidance, зазначивши, що будемо діяти залежно від ситуації. Інфляційна динаміка знаходиться в межах нашого прогнозу, через це доцільності робити більш жорсткою монетарну політику немає. Якщо реалізуються позитивні ризики, зокрема надходження коштів від заморожених російських активів, це, можливо, дозволить нам відновити цикл помʼякшення політики", - заявив Пишний. 

НБУ зберіг облікову ставку на рівні 13%

Правління Національного банку 19 вересня ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 13%. Це сприятиме поступовому поверненню інфляції до цілі 5% у наступні роки та підтримає стійкість валютного ринку. У серпні споживча інфляція зросла до 7,5% у річному вимірі, що було близьким до липневого прогнозу НБУ. Фундаментальний ціновий тиск, вимірюваний показником базової інфляції, також посилювався (6,5% p/p). Зростання споживчих цін зумовлювалося впливом гірших цьогорічних врожаїв, збільшенням витрат бізнесу на продовольчу сировину, енергію й оплату праці, а також ефектами від послаблення обмінного курсу гривні в попередні місяці. Однак інфляційні очікування залишалися доволі стійкими. Тиск на ціни зберігатиметься найближчим часом, проте в наступному році інфляція сповільниться. Інфляція помірно зростатиме в найближчі місяці через розширення сукупного попиту внаслідок бюджетних видатків, збільшення витрат бізнесу на оплату праці та електроенергію, підвищення акцизів. Однак виважена монетарна політика НБУ та зменшення зовнішнього цінового тиску сприятимуть поступовому сповільненню інфляції та її поверненню до цілі 5% упродовж наступних років. Для досягнення цілі НБУ, зокрема, підтримуватиме контрольовану ситуацію на валютному ринку. 

"Зниження рівня інфляції в Україні й стабільність обмінного курсу гривні - це заслуга не політики НБУ, а зовнішньої допомоги. Мало того, помилки у реалізації процентної та валютної політики призвели до нераціонального витрачання валютних резервів на підтримку обмінного курсу гривні. Тим часом зовнішня допомога компенсувала і дефіцит валюти на валютному ринку, і дефіцит товарів на споживчих ринках", - йдеться у блозі для LB.ua завідувача кафедри КНЕУ імені Гетьмана Богдана Данилишина. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube