Бурхлива суперечка з криками: як сенатори США пересварились через допомогу Україні на секретному брифінгу

Найгучніше кричали сенатори Марк Ворнер та Том Коттон, які не зійшлися в питанні кризи на кордоні та темпів постачання озброєння

Сенат США
Марк Ворнер та Том Коттон, сенатори від різних партій, мають різні погляди на допомогу Україні

Стали відомі деталі закритого брифінгу в Сенаті США, який провалився через протест республіканців. Тут біло багато криків, взаємних обвинувачень та суперечок. Найемоційніше дискутували про новий пакет допомоги Україні та темпи його постачання республіканець Том Коттон та демократ Марк Ворнер. 

Подробиці провального брифінгу розповіли журналісти CNN. Видання пише, що зустріч була напруженою, але мало чим допомогла у виході з глухого кута.

"Брифінг перетворився на бурхливу суперечку з криками, адже низка законодавців були незадоволені відмовою включати жорсткішу імміграційну політику до пакета допомоги. Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер розповів, що суперечка спалахнула, коли лідер меншості Мітч Макконнелл попросив сенатора-республіканця Джеймса Ленкфорда з Оклахоми виступити з доповіддю про кордон замість того, щоб поставити питання про Україну", - передає CNN. 

Cенатор-республіканець від Арканзасу Том Коттон накричав на одного з генералів, заявляючи, що треба говорити про кризу на кордоні. Його однопартієць Мітт Ромні викрикував, що його партія хоче допомогти Україні та Ізраїлю, але необхідні жорсткіші заходи щодо безпеки кордону. Ліндсі Грем обурювався, навіщо знову говорити те, що всі знають.

Демократи лютували, що республіканці фактично "здають" Україну ворогу. Намагались апелювати, що підтримка потрібна вже й зараз. 

"Це було більш драматично, тому що у вас є ціла політична партія, яка, схоже, готова спустити підтримку України та Ізраїлю в унітаз, тому що вони воліють мати широко відкритий кордон, а не підтримку України та Ізраїлю", – сказав сенатор Кевін Крамер.

Дуже емоційним був сенатор-демократ Марк Ворнер. Він кричав, що наслідки від припинення допомоги Україні переслідуватимуть США протягом десятиліть

"Розвідка вже кілька місяців говорить про те, що путін думає, що він може перечекати Захід і перечекати Америку, і чого я не розумію від деяких моїх друзів, то це те, чи готові ми довести, що він правий", – апелював він до опонентів. 

Але республіканці його не чули й врешті вийшли із зали. Дійти компромісу не вдалося, республіканці відмовилися відступити від своїх вимог.

Пристрасті у Сенаті США

Нагадаємо, 4 грудня директорка бюджетного департаменту Білого дому Шаланда Янг попередила Конгрес, що США більше не мають грошей на допомогу Україні у протистоянні росії. Тобто надати зброю та інші вкрай необхідні речі США не зможуть. 

Україна без цього не виживе, заявив очільник Офісу президента Андрій Єрмак, який разом з міністром оборони перебуває у США. У сенаті також мав виступити онлайн Володимир Зеленський, але цього не сталося. 

Раніше Інформатор писав, що розгляд законопроєкту про виділення допомоги у розмірі 106 млрд доларів повинен відбутись у Сенаті у середу, 6 грудня. Відомо, що 61 млрд із цієї суми планують надати Україні, а 14 млрд - Ізраїлю. Проте у США не можуть дійти згоди щодо цього питання. Республіканці заявили, що не голосуватимуть. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube