Україна не витримає без допомоги від США, гроші вже закінчились: Білий дім попередив про небезпеку

Читать на русском

У Байдена закликали Конгрес якомога швидше ухвалити новий пакет підтримки для Києва, оскільки без нього українська економіка та армія не впораються з російською агресією

Читать на русском
Шаланда Янг, Україна, війна
Шаланда Янг звернулась до лідерів Конгресу

У Байдена закликали Конгрес якомога швидше ухвалити новий пакет підтримки для Києва, оскільки без нього українська економіка та армія не впораються з російською агресією

Білий дім попередив про небезпеку, яка нависла над економікою України. До кінця року у США закінчаться кошти для допомоги нашій державі. Якщо Конгрес не схвалить нову грошову підтримку України, перемоги росії на полі бою будуть більш ймовірні.

Про це йдеться у листі директорки з питань бюджету Білого Дому Шаланди Янг до лідерів Конгресу. Там міститься найбільш конкретна оцінка наслідків зменшення фінансової та військової підтримки Києва з боку Вашингтона. Про це пише Financial Times.

"Без дій Конгресу до кінця року у нас закінчаться ресурси для закупівлі додаткової зброї та обладнання для України та забезпечення обладнанням із військових запасів США. Немає чарівного джерела фінансування, щоб зустріти цей момент. У нас закінчилися гроші - і майже бракує часу", - написала Янг.

Представниця Білого дому зазначила, що якщо економіка України впаде, то вона "не зможе продовжувати боротьбу і крапка". За її словами, російський диктатор володимир путін це добре розуміє, тому зробила знищення української економіки головною частиною своєї стратегії. Це можна побачити на прикладах атак на український експорт зерна та енергетичну інфраструктуру.

Янг також підкреслила, що гроші для України принесуть користь економіці США. З початку повномасштабного вторгнення рф в лютому 2022 року Вашингтон схвалив допомогу Києву на 111 мільярдів доларів.

"Хоча ми не можемо точно передбачити, які американські компанії отримають нові контракти, ми знаємо, що фінансування буде використано для придбання передових можливостей для захисту від атак на цивільних осіб в Ізраїлі та Україні - наприклад, системи протиповітряної оборони, побудовані в Алабамі, штат Техас, і Джорджії та життєво важливих субкомпонентів, отриманих майже з усіх 50 штатів", - сказала представниця Білого дому.

Водночас припинення постачань американської зброї та обладнання завдасть болючого удару Україні на полі бою. Це не лише поставить під загрозу досягнення на фронті, але й підвищить ймовірність нових військових успіхів рф, заявила Янг.

"Вже зараз наші пакети безпекової допомоги стали меншими, а поставки допомоги - більш обмеженими (...) Хоча наші союзники в усьому світі активізувалися, щоб зробити більше, підтримка США є критично важливою, і її не можна (замінити) іншим", - додала вона.

Попередження Білого дому надійшло в той момент, коли країни-члени ЄС намагаються укласти угоду стосовно бюджету в Брюсселі, повідомили журналісти з посиланням на людей, близьких до обговорень. Згідно з планом Україні буде надіслано 50 мільярдів євро протягом чотирьох років. Гроші підуть на відновлення на тлі повномасштабної російської агресії.

США затримуються з погодженням допомоги Україні

Як пише Financial Times, прохання президента США Джо Байдена про екстрене фінансування в розмірі 106 млрд доларів для найбільших пріоритетів у зовнішній політиці, включаючи Україну, Ізраїль та Індо-Тихоокеанський регіон, "залишається в глухому куті". Це відбувається на тлі того, як у Конгресі зростають опозиційні настрої серед республіканців щодо допомоги Києву.

Частина законодавців, особливо в Сенаті, де ідея продовження допомоги Україні користується більшою підтримкою, намагаються домовитися про двопартійну угоду, яка містила б новий пакет для Києва разом з ухваленням додаткових процедур, які стосуються імміграції та надання притулку. Республіканці прагнуть зменшити кількість людей без документів, які прибувають до США через їхній південний кордон.

Однак навіть якщо угода буде досягнута в Сенаті, незрозуміло, чи зможе вона пройти Палату представників, де більшість у республіканців. Новий спікер Палати представників Майк Джонсон скептично раніше ставився до фінансування України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.