Скільки та яких літаків потрібно Україні для оборони неба: відповідь Ігната

Україна потребує авіаційного прикриття

Скільки та яких літаків потрібно Україні для оборони неба: відповідь Ігната
Юрій Ігнат

Для захисту неба Україна потребує заміни застарілих радянських літаків різних типів єдиним типом багатоцільового винищувача. Ним може стати F-16, таких потрібно до 200 штук. Наразі авіаційне угруповання ворога у 5-6 разів перевершує українську авіацію за кількістю бойових машин. Про це розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, пише Українська правда.

За словами Ігната, Україна – одна з найбільших країн у Європі, і потребує авіаційного прикриття як у воєнний, так і в мирний час. Авіаційне угрупування окупантів, яке зосереджене на чотирьох десятках аеродромів у росії, Білорусі, окупованих територіях, у п’ять-шість разів переважає українську авіацію.

"Плюс ми поступаємося в технологіях. Тому потреба є серйозна. Необхідно створити до 5 бригад тактичної авіації із одним типом багатоцільового літака західного зразка. Який тип це буде, зараз визначається... Зрозуміло, що ми не зможемо отримати все й відразу, але поетапний перехід на новий багатоцільовий літак – це вимога часу. Наразі найбільшим вірогідним кандидатом на заміщення старих радянських літаків є саме F-16, бо на це є певні об’єктивні причини. І це не одноосібне рішення, ведуться постійні консультації із партнерами", – розповів Ігнат.

Він підкреслив, що зрозуміло, що Україні не нададуть все й одразу, спочатку це буде декілька авіаційних підрозділів – ескадрилей. Для них потрібно підготувати льотний склад, авіаційних інженерів та аеродромну інфраструктуру до подальшого переозброєння на нові зразки техніки та супутнього обладнання.

"Далі – формування авіаційних бригад – до п’яти, кожна з них може включати до 3 ескадрилей. Така держава, як Україна, одна із найбільших у Європі, потребує саме такої кількості літаків, і це вже буде повне переозброєння і заміщення старої радянської техніки", – додав речник.

Наразі Повітряні сили України налічують 11 бригад (1 – навчальна, 3 – транспортні, одна – штурмова, одна – бомбардувальна і 5 – винищувальних). Найновіший літак (Су-27) Повітряні сили отримали на озброєння ще у 1991 році.

Юрій Ігнат наголосив, що реформа Повітряних сил передбачалась ще задовго до вторгнення рф. Йдеться про поетапне переозброєння на сучасну західну техніку: авіацію, зенітні ракетні системи, БПЛА до 2035 року. Або війна у рази пришвидшила цей процес. Він підкреслив, що постачання зброї не відбувається так швидко. Водночас перемовини тривають на всіх рівнях.

Щодо можливих термінів поставок F-16 Ігнат наголосив, що спочатку має бути ухвалено відповідне рішення на найвищому рівні, тому зараз видавати прогнози – не коректно. Водночас він запевнив, що пілоти та інші фахівці готові до навчання, а профільні відомства уже займаються адаптацією інфраструктури.

ЩО ВІДОМО ПРО АМЕРИКАНСЬКИЙ ВИНИЩУВАЧ F-16

Цей літак був розроблений компанією General Dynamics в США і вперше взятий на озброєння в 1978 році. Станом на червень 2014 року він став наймасовішим винищувачем 4-го покоління – F-16 випущено понад 4,5 тисячі. На сьогодні він стоїть на озброєнні 24-х держав світу. 

Винищувач озброєний 20-міліметровою шестиствольною гарматою М61-А-1. Але авіаційні гармати вже давно не є основним озброєнням для винищувачів. Перевага F-16 в тому, що він здатен нести майже весь перелік ракет, а також касетних та звичайних бомб. Він уніфікований для використання всіх підвісних видів озброєнь виробництва країн НАТО. Максимальна маса бойового навантаження на дев'яти вузлах підвіски становить 9276 кг. Ще однією перевагою цього винищувача вважається його відносно невисока вартість. Один F-16 останньої модифікації коштує близько 34 мільйонів доларів.

Як і багато інших західних видів зброї, F-16 навряд чи стане чарівною кулею для України, пише CNN.

"Я б не казав, що F-16 самі по собі здатні змінити правила гри, – говорить в інтерв’ю виданню Тім Свейс, директор з досліджень Гаазького центру стратегічних досліджень. – Однак у поєднанні з танками і системи великого радіусу дії, такими, як HIMARS, вони можуть допомогти Україні переломити ситуацію".

Нагадаємо, ми писали, чи є в України шанс отримати винищувач F-16 та що для цього потрібно.

Раніше Інформатор повідомляв про те, що Швейцарія скасовує заборону на постачання озброєнь Україні. Також писали про те, що США та Ізраїль планують зірвати постачання іранської зброї до росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube