Експорт іранських військових технологій та озброєння до росії давно опинився у фокусі Вашингтону.
США використовує свій вплив на Близькому Сході, аби протистояти цьому. Вашингтон та новообраний уряд Нетаньяху домовилися застосовувати санкційні обмеження та інші заходи проти фізичних та юридични осіб, причетних до з експорту іранських озброєнь.
Уповноважені представники США обговорювали з новообраною владою Ізраїлю спільні варіанти дій, які мали б завадити постачанню зброї з Ірану. Йдеться зокрема про безпілотники Shahed та балістичні ракети, які планують постачати рф в обмін на літаки та, ймовірно, доступ до ядерних технологій, повідомив на брифінгу 3 січня речник Держдепу Нед Прайс.
«Ми вжили заходів, використовуючи наші повноваження, спрямовані на руйнування цієї мережі поширення. США узгоджують підходи та шляхи із союзниками по всьому світу для скоординованого підходу щодо руйнування потоку технологій з Ірану у рф та інші країни», — продовжив він.
За словами чиновника, іранські безпілотники та технології їх виробництва поширюються світом і несуть великі загрози. Тому Вашингтон застосовує важелі задля перешкоджання Тегерану організувати постачання озброєння до інших країн. Йдеться, з-поміж іншого, про введення санкцій проти фізичних та юридичних осіб з Ірану, причетних до збройових оборудок.
На брифінгу пролунало запитання, як Білий дім розцінює заяви ізраїльського міністра закордонних справ Елі Коена про те, що Ізраїль планує менше говорити про Україну. А також його розмову з міністром закордонних справ росії Сергієм Лавровим, телефонний дзвінок до якого він здійснив у понеділок.
Нед Прайс відповів, що з розумінням ставиться до того, що в Ізраїлю є власні інтереси, зокрема на Близькому Сході, які вимагають контакту з країною-терористом. Водночас він висловив впевненість, що уряд Нетаньяху продовжить надавати гуманітарну допомогу Україні, як і його попередники.
«Очевидно, ізраїльтяни мають інші інтереси. Хай вони самі говорять про свої інтереси та деталі їхніх відносин із росією. Але ми постійно наголошували на тому, що низка країн у всьому світі співпрацювала з росіянами, намагаючись покласти край їхній незаконній, неспровокованій, невиправданій війні. У спілкуванні немає нічого поганого. Ми спілкувалися з нашими партнерами в російській федерації, коли це зачіпало наші основні інтереси», — сказав Прайс.
Коли росія вперше змогла отримати іранські безпілотники-камікадзе, це стало серйозною проблемою для української протиповітряної оборони. Країна-терорист використовує їх здебільшого для атаки цивільної інфраструктури, намагаючись спричинити колапс економіки та спровокувати соціальні бунти в Україні. Однак із часом наша ППО наростила потужності та досвід боротьби і тепер збиває до 100 % БПЛА Shahed.
Останній масовий удар із використанням іранських дронів-камікадзе «Shahed-131/136» відбувся в ніч з 1 на 2 січня. Усі 39 ударних БПЛА знищені. Для відбиття нападу залучили зенітні ракетні підрозділи, винищувальну авіацію Повітряних Сил та мобільні вогневі групи. А 2 січня у своєму зверненні президент України Володимир Зеленький заявив, що росія планує тривалу атаку іранськими дронами-камікадзе «Shahed».
У Повітряних силах розповіли, чому іранські дрони-камікадзе не збивають під час руху вздовж Дніпра. Крім того, ми писали, про те, скільки іранських дронів-камікадзе залишилося в росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.