Час розібрати свій гардероб: надмір одягу шкодить
Менше означає більше - так вважає американський журналіст Джошуа Беккер, який пропагандує мінімалістичний підхід до життя. Реалії сьогодення, навіть найзапеклішим шопоголікам відкривають очі на те, що насправді ми не потребуємо багато речей. Скільки ж одягу нам насправді потрібно мати для життя з’ясовував Інформатор.
“Життя в трьох валізках” – саме так, після повномасштабного вторгнення, можна описати потреби українців. Тривожна валізка, одна на випадок ядерного вибуху й остання з болем та ненавистю. Відсоток справді важливих речей, після початку війни в Україні значно зменшився. Замість того, щоб купувати новий одяг – ми донатимо. А замість того, щоб викидати старий – беремо його з собою в бункер. Принципи “свідомого споживання” інтегровані росіянами, після нашої перемоги однозначно зміняться, однак чи варто повертати силогоманію в наше життя?
Силогоманія, більш відома як синдром месі — це різновид накопичення та зберігання речей, які не використовуються в повсякденному житті. Це можуть бути як речі домашнього вжитку, на кшталт старих конспектів, які просто не хочеться викидати, бо можливо колись знадобляться, або ж сукня чи сорочка, яку ми купили імпульсивно, й ніколи не діставали з шафи.
Типові симптоми людей, що страждають від силогоманії такі:
У багатьох випадках схильність до патологічного накопичення з'являється у зв'язку із серйозними життєвими потрясіннями, такими як розлучення, важка хвороба або смерть близької людини, але поступово нав'язливе накопичення починає стосуватися й інших речей і набуває загрозливих форм і масштабів.
Для того, аби зрозуміти, що дійсно вам необхідно у шафі чи в житті, психологи радять повсякчас запитувати в себе: “Чи проживу я без цього протягом тижня чи місяця?”. А потім спробувати прожити цей час без цього предмета. Після закінчення експерименту ви приймаєте остаточне рішення: потрібна вам ця річ або ж ні.
Ще один дієвий метод перед тим як щось придбати запитувати себе: “Мені хочеться чи мені це потрібно?”. І чесно відповідати на це питання. Просто хотіти чогось – нормальний стан, що може зробити вас трішки щасливішим. Але аби точно пересвідчитись чи вартує справа “виїденого яйця” можна ще й підрахувати “вартість зносу”. Для цього існує умовна формула: ціна речі + термін носіння.
І наостанок, порада з книги “Магічне прибирання” від Марі Кондо:
«Щоб переконатися, що кожен одяг служить меті та викликає радість у вашому житті, зосередьтесь на кількості того, що у вас є. Хтось може виявити, що кілька пар джинсів можуть заспокоїти їх, оскільки вони цінують вибір, тоді як інші можуть вважати, що кілька пар — це все, що їм потрібно».
Іншими словами, уявлення про те, що означає «досить» індивідуальне і залежить від цілого ряду факторів. Але зрозуміти чи дійсно вам потрібна та, чи інша річ можна тільки експериментальним шляхом, магічного числа не існує.
Нагадаємо, в Україні непотрібні вам речі, можна віддати у Червоний Хрест, там речі потраплять до ВПО. Той же напрямок, однак більш розширений взяв на себе й благодійний фонд YangolyUA. Він займається допомогою переселенцям та людям, які втратили свої будинки через повномасштабне російське військове вторгнення. Сюди крім одягу приносять: засобами гігієни, ковдри, постільну білизну, дитячі іграшки, миючі засоби та інше. Речі для малюків можна відправити у Місто Добра — кризовий центр, де опікуються дітьми. Також речі можна здати в притулки для тварин, оскільки все ще зима та лютий холод — найбільша проблема безпритульних собак і котів.