Українців просять підготуватися до важкої зими: що треба зробити

Після увімкнення опалення українців закликають заощадливо використовувати газ і вугілля

Українців просять підготуватися до важкої зими: що треба зробити

Ворог продовжує атакувати цивільну та енергетичну інфраструктуру. Як наслідок, пошкоджено більше 200 різних об'єктів. Удари завдають як по генерації, так і по розподілу електроенергії. Тож українців просять підготуватися на випадок відсутності світла та тепла і мати запас базових речей.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Російські війська випустили по містах України понад 100 ракет і дронів, але завдяки роботі нашої протиповітряної оборони вдалося уникнути критичних пошкоджень.

"Українська енергосистема функціонує в нормальному режимі. Ми не запитували аварійну допомогу в наших європейських сусідів. Дефіциту потужностей немає. Прямо зараз продовжуються ремонтні роботи. Загалом електропостачання відновлено для майже чотирьох тисяч населених пунктів та мільйонів споживачів", - сказав Шмигаль.

Він наголосив, що всі мають бути готовими до тимчасових перебоїв з електроенергією. Там, де це необхідно, для уникнення перевантаження енергетичних мереж вимикають світло за графіком.

Які речі закупити

"Просимо всіх із розумінням ставитися до цієї ситуації. Не будемо прикрашати дійсність — ця зима буде важкою. Тому ще раз закликаємо всіх ретельно готуватися до зими. Бажано, аби в кожної родини був запас необхідних базових речей: теплий одяг, свічки, ліхтарики, батарейки. Це важливо підготувати на випадок, якщо внаслідок масованих ракетних обстрілів зникне світло чи тепло", - акцентував Шмигаль. 

Зараз готовність до опалювального сезону по країні більш ніж 90%. Підготовлені також спеціальні пункти обігріву для населення, розроблено плани евакуації на випадок неможливості швидкого відновлення критичної інфраструктури. 

Заощадливо використовувати електроенергію

"Хочу звернутися до всіх українців із проханням зменшити споживання електроенергії у вечірні години. Мова не про те, щоб сидіти в темряві. Необхідно лише зменшити використання найбільш енергомістких приладів. Мінімізуйте використання електроплит, електрочайників, електроінструментів, обігрівачів та кондиціонерів, духовок та прасок, мікрохвильових печей, кавоварок, пральних і посудомийних машин", - закликає Шмигаль.

Що буде з тарифами та субсидіями 

Тарифи не підвищуватимуться ні на газ, ні на опалення, ані на електроенергію. Субсидії залишаються і будуть виплачуватися в повному обсязі всім родинам. 

Ракетна атака по Україні

10 та 11 жовтня Україна зазнала однієї з наймасштабніших масованих атак з боку рф. Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко зазначив, що чимала частина ракет влучила в енергосистеми різних міст. Під прицілом енергообʼєкти від Львова до Запоріжжя, Київщини, Хмельниччини, Дніпра і Вінниці, Франківщини, Сумщини, Харківщини, Житомирщини, Кіровоградщини, загалом весь Південь. За його словами, це може вплинути на стабільність енергозабезпечення, тому потрібно бути готовими до наслідків таких обстрілів аж до віялових відключень. Наприклад, лише в Київській області ППО збила шість ракет, але є потрапляння в ТЕЦ. Президент України Володимир Зеленський вважає, що росіяни хочуть знищити енергосистему України.

Нагадаємо, окупанти повторно вдарили по Ладижинській ТЕС. Крім того, на Запорізькій АЕС відключено всі шість блоків.

Також Інформатор писав, що робити, якщо зникло світло, вода чи газ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube