Скільки часу дадуть українцям для явки до ТЦК після відправки повістки поштою: Кабмін опублікував зміни

ТЦК мають надсилати повістки про виклик не пізніше, ніж через 48 годин після їх підписання керівником

Мобілізація
Кабмін опублікував зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації

Повістки, підписані електронним цифровим підписом керівника ТЦК, будуть надсилатися військовозобов’язаним протягом 48 годин. Також дата виклику до військкомату має бути не раніше ніж через 14 днів з моменту надсилання повістки поштою. Відповідні зміни передбачив Кабмін.

Як пише "Судово-юридична газета", постановою 807 від 9 липня внесені зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ №560.

Згідно з постановою, повістки для військовозобов'язаних та резервістів генеруються автоматично за допомогою Єдиного державного реєстру "Оберіг". Або бланк повістки заповнюється представником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) або його відділу.

Керівник ТЦК або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис або особисто підписує повістку та скріплює гербовою печаткою. У разі формування повістки за допомогою Реєстру керівник ТЦК або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис у день її формування.

Військовозобов'язані та резервісти отримують повістки про явку до військкомату протягом 48 годин з моменту їх підписання керівником. При день явки, який буде вказано, визначається не раніше, ніж через 14 днів з дня відправки такої повістки рекомендованим листом з описом вкладення та повідомленням про вручення.

ЦНАП не вручає повістки, а кидання їх у скриньку не вважається врученням

В Україні ухвалили законопроєкт про мобілізацію і багато громадян цікавляться, чи вважається врученою належними чином повістка, яку залишили у поштовій скринці. Також військовозобов'язаних хвилює, чи наступає відповідальність у випадку, якщо таку повістку ігнорувати. Член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський роз'яснив, що кидання повістки у поштову скриньку не вважається належним способом вручення.

Також повідомлялося, що Центри надання адміністративних послуг не направлятимуть військовозобов'язаних до Територіальних центрів комплектування або на проходження військово-лікарських комісій. ЦНАП не має повноважень вручати повістки військовозобов’язаним. Мобільний застосунок Резерв+ і ЦНАП — це сервіси з оновлення даних. 

Нагадаємо, до крайнього терміну для оновлення військово-облікових даних згідно з законом про мобілізацію залишилось менше тижня. Вже після 16 липня чоловікам, які відмовились повідомити ТЦК актуальну інформацію про себе, загрожують штрафи від 17 до 25 тисяч гривень. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube