Адвокат розповів про наслідки для бізнесу в разі скасування Господарського кодексу
Закон щодо ліквідації Господарського кодексу є дискусійним. Адже є цивільне право, яке охоплює різні галузі. Водночас бізнесу одразу не варто очікувати якихось змін. Про це у коментарі YouTube-каналу "Україна на часі" розповів заступник голови адвокатського об'єднання "Алібі" Олексій Бебель.
Адвокат впевнений, що Господарський кодекс скасувати можна. За його словами, у кодексі закладено багато норм, які не регулюються Цивільним кодексом та іншими нормами закону.
"Якщо раніше були якісь декрети Кабінету міністрів, що діяли у цій сфері, нормативно-правові акти у вигляді законів, які регулювали певні відносини, то з прийняттям Господарського кодексу основна маса цих питань була закладена саме туди і скасувати його не проблема, але куди такі норми мають діватися це вже інше питання. Дійсно там передбачено п'ятирічний строк протягом якого мають бути внесені відповідні зміни в закон і п'ять років вони будуть діяти", - вказав Бебель.
Він звернув увагу на те, що редакції проєкту закону досить суттєво відрізняються. Перша редакція фактично була про скасування приватних підприємств та унормування роботи державних, казенних, комунальних підприємств, запровадження широкого кола наглядових рад.
"Нова редакція дещо більш поміркована і має право на життя. Якщо ми візьмемо до уваги, що є п'ятирічний термін до скасування повного кодексу і за цей час можуть бути прийняті відповідні закони чи внесені зміни, наприклад, Цивільний кодекс доповненнями, то власне це може бути, тому що там залишені приватні підприємства і вже виписано, бо до тої практики, яка склалася в Україні я вважаю вона нормальна щодо фізичних осіб підприємців і їх статусу. Єдине, що я не розумію, чому річний оборот прив'язаний до євро, якщо в нас національна валюта - гривні. Тобто у нас розподіл між мікропідприємництвом і новим підприємництвом полягає в обороті в мільйонах євро в рік", - наголосив Бебель.
Бебель вказує, що якщо Господарський кодекс ліквідують і внесуть відповідні зміни, то це буде той же Цивільний кодекс, або приймуть нові нормативно-правові акти у виді законів нічого поганого не буде. Це відразу не вплине на бізнес.
"У розділі зовнішньоекономічної діяльності та іноземних інвестицій слід розробити законопроєкт особливо те, що стосується іноземних інвестицій і прийняти з точки тих реалій, які є зараз і з точки максимального залучення цих іноземних інвестицій, адже ми розуміємо, що в такій важкій ситуації, якій перебуває наша країна, яка не має вільних коштів на проведення інвестування", - додав Бебель.
9 січня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №6013 про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їхніх об’єднань у перехідний період. Ним припиняється дія Господарського кодексу України та вносяться зміни до Цивільного кодексу України та інших законів. Для введення в дію закону, уточнив він, запроваджується 3-річний перехідний період, упродовж якого статути та внутрішні положення підприємств підлягають приведенню у відповідність із цим законом, а до то застосовуються в частині, що не суперечить цьому закону.
«Державні та комунальні некомерційні підприємства протягом перехідного періоду змінюють свої назви на відповідно «державне некомерційне товариство» або «комунальне некомерційне товариство», що не вважається їх перетворенням», – пояснив народний депутат Павло Фролов.
Водночас народна депутатка Ірина Геращенко повідомила, про реєстрацію блокувальної постанови по законопроєкту №6013, який фактично перерозподіляє державну і комунальну власність в Україні в період воєнного стану. Й скасовує штрафи за не постачання зброї і неякісні снаряди та міни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.