Скандал зі знесенням 200-річної будівлі на Подолі: Кличко намагається відмежуватися, але це не перша махінація його бізнес-партнера

Читать на русском

Мер Києва засудив Сергія Боярчукова, хоча останній не вперше стає фігурантом подібних історій

Читать на русском
Сергій Боярчуков
Недоброчесні забудовники продовжують паплюжити історичний вигляд української столиці

Мер Києва засудив Сергія Боярчукова, хоча останній не вперше стає фігурантом подібних історій

У Києві не вщухає скандал навколо недоброчесного забудовника та юриста Сергія Боярчукова, який незаконно зніс історичну будівлю на Подолі, що стояла там понад 200 років. Мер столиці засудив це, однак журналісти виявили, що насправді Боярчуков є давнім бізнес-партнером Кличка та не вперше потрапляє в подібні історії. 

Знесення будівлі на Подолі: що сталося

10 серпня цього року на київському Подолі була знесена історична будівля з дерева, якій було більше 200 років. Небайдужі кияни, обурені спотворенням міста, викликали поліцію. Правоохоронці почали слідчі дії, однак санкція за таку самодіяльність відносно м'яка: максимум, що можна отримати - до двох років виправних робіт.

Таким будинок 1811 року створення був раніше
Таким будинок 1811 року був раніше

Ситуацію також ускладнює і те, що бенефіціар зносу будівлі, забудовник Сергій Боярчуков - хороший юрист та розуміється на усіх тонкощах законодавства. Тож є велика вірогідність того, що справа взагалі не дійде до суду. 

Груда каміння та дерева - все, що залишилося від історичної будівлі
Груда каміння та дерева - все, що залишилося від історичної будівлі

Сам Боярчуков каже, що все робив по закону. Він посилається на дозвіл від Мінкульту: нібито цей будинок планувалося "реконструювати". Як вже повідомлялося, Боярчуков гарно знається на тонкощах юриспруденції. У законах є "лазівка", згідно з якою, якщо від будівлі залишився бодай один цілий камінчик чи шматок стіни - то це все ще можна й справді видати за "реконструкцію". Хоча в реальності це банальне руйнування історичної пам'ятки.

Зазначимо, що в коментарях до відео Боярчукова багато киян докладно та аргументовано написали забудовнику все, що вони про нього думають. "Шахрай", "брехун", "аферист" та інші епітети - це найбільш ввічливі та цензурні звернення до чоловіка з боку мешканців столиці. 

Знесення історичного будинку на подолі: що каже Кличко

Мер столиці, як це нерідко буває, вирішив зробити вигляд, що він нічого не знав. Віталій Кличко обурився зруйнуванням будівлі. Мер заявив, що це не було погоджено з місцевою владою, а також засудив дії Боярчукова та Мінкульту. Розбиратися в ситуації буде поліція, обіцяє столичний градоначальник.

Окрім цього, Кличко повідомив, що забороняє реконструкцію будь-яких історичних будинків Києва, яким понад сто років. Заборона діятиме незалежно від того, чи внесена будівля до реєстру Міністерства культури України, чи ні.

Однак користувачі соцмереж нагадують, що вся ця історія з "засудженням" шита, як-то кажуть, білими нитками. А сам Боярчуков є давнім бізнес-партнером Кличка. Ба навіть більше: він вже неодноразово виступав у ролі свого роду "зицпредседателя Фунта", стаючи цапом-відбувайлом під час подібних скандалів. 

Так, ще 2021 року в ДБР розслідували справу щодо будинку в центрі Києва, який мали реконструювати, зробивши там бібліотеку. Однак ніякої реконструкції ніхто так і не дочекався, а замість бібліотеки там тепер... елітний готель, співвласником якого за дивним збігом обставин є брат мера столиці, відомий боксер-чемпіон Володимир Кличко. А от в оренду цю саму будівлю брала компанія під назвою "Альтернатива" того ж самого Сергія Боярчукова

"Кримінальне провадження (щодо махінацій - ред.) ініціювала... ТОВ "Капітал". У 2005 році з цією фірмою уклали інвестдоговір на реконструкцію будинку. Інвестор умов начебто не виконував і у 2013-му Київрада віддала будинок в оренду ТОВ "Альтернатива»" Сергія Боярчукова —  для розміщення бібліотеки, музею. Але... в цьому будинку не створено бібліотеку чи музей, а приміщення використовуються для цілей готелю "11 Mirrors"... Співвласником цього готелю є брат мера Києва Володимир Кличко", - писав майже 2 роки тому "Судовий репортер". 

В коментарях до посту Боярчукова кияни пригадують останньому й інші подібні випадки сумнівних з точки зору закону справ. Сам же забудовник взагалі ніяк не відповідає мешканцям столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.