Юрист з оточення Кличка міг зруйнувати найстарішу дерев’яну будівлю Подолу: поліція розпочала кримінальне провадження

Якщо справу доведуть до суду, то тим, хто зносив будівлю загрожує до 2 років виправних робіт. Проте замовник нового будівництва розуміється на тонкощах законодавства, тому до суду справа може не дійти.

забудовники Києва
Фото – Катерина Бутко

10 серпня в Києві на Подолі знесли 200-річну будівлю на Ярославській, 13Б. Цей будинок було побудовано після великої київської пожежі 1811 року. 

Про це повідомила громадська організація «Мапа Реновації»


«Невелика дерев’яна садиба у стилі класицизм була зведена на початку ХІХ століття — тобто після великої пожежі 1811 року на Подолі. Мала одну збережену галерею з автентичними деревʼяними сходами у дворі. Колись галерей було дві, а сама будівля — Г-подібною у плані, проте на зламі ХХ-ХХІ століття обʼєм будівлі було зменшено», - йдеться у повідомленні.

Ось що залишилося від будівлі

залишки садиби
Фото - Valentyn Desiatnyk

Раніше на цьому місці стояла красива старовинна будівля.

будівля на Подолі
Такою була будівля, поки її не знесли заради новобудови

Кияни викликали поліцію і слідчі розпочали кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального кодексу (самоправство).

Якщо справу «доведуть» до суду, то максимальним покаранням можуть бути до 2 років виправних робіт, або до 3 місяців арешту. 

Це мала бути реконструкція

Як повідомила голова громадської ради при Національному агентстві запобігання корупції Катерина Бутко, «на будівельному паркані досі висить папірець від департаменту благоустрою з вимогою демонтажу паркану ще від 1 серпня».

«Можемо додатково «подякувати» Міністерству культури та інформаційної політики України та заступниці міністра Катерині Чуєвій на дозвіл якої на «реконструкцію» будинку посилаються будівельники, - написала Катерина Бутко.

Пані Чуєва відгукнулася в коментарях під цим постом. Вона пояснила, що будинку не пощастило – його не внесли до реєстру пам'яток, а тому садиба не мала охоронного статусу.

«Міністерство не мало законодавчих підстав для відхилення проекту. У таких рішень наразі є чіткі рамки, від яких орган державної влади не може відступити чи на власний розсуд змінити. У даному випадку ці рамки, на жаль, взагалі не стосувалися автентичності будівлі - відсутність охоронного статусу будинку робить цей аспект «зручно невидимим» для проектування, якщо тільки не наявна добра воля зберегти старовинний об‘єкт», - прокоментувала знесення заступниця міністра.

В пояснювальній записці до проєкту зазначено, що «на ділянці знаходиться нежилий будинок з прибудовами». За її словами, якби будівля мала бодай якийсь офіційний захищений статус, він був би відображений в документації й такого роду «реконструкція» юридично була б неможлива.

Проте Київрада ще у 2015 році за гроші з бюджету отримала такий висновок.

«За висновками цих досліджень, знищена сьогодні будівля визначена, як рідкісна пам'ятка забудови Подолу першої половини XIX сторіччя, її пропонують подавати на внесення до Реєстру пам'яток, а як проміжне рішення - надання статусу щойно виявленого об'єкту культурної спадщини», - написав у соцмережі Георгій Могильний.

Тобто захист від знесення садиба мала отримати ще у 2015 році, проте цього не сталося.

Що планують будувати та хто в цьому зацікавлений

За даними організації «Мапа реновації», старовинну садибу знесли заради клубного будинку, який тут планують звести на замовлення Сергія Боярчукова з юридичної компанії «Алєксєєв, Боярчуков та партнери».

Як пише киянин Володимир Бондаренко, Боярчуков – це "багаторічний партнер нардепа Сергія Алєксєєва, якого днями заарештували за хабар у 50 тис. доларів. Алексєєв найближчий довірений юрист Кличка, президент офіційного фан-клубу Кличків".

Сергій Алексєєв
Сергій Алексєєв

В будівельному реєстрі є інформація, що по вул. Ярославська, 13 літ. «Б», «В» має пройти реконструкція. При чому будинок під літерою «Б», який знесли, був у приватній власності. Його продали в березні 2007 року.

Юрист з оточення Кличка міг зруйнувати найстарішу дерев’яну будівлю Подолу: поліція розпочала кримінальне провадження 4Хоча вже зараз відомо, що департамент охорони культурної спадщини Київради не погоджував демонтаж садиби.

«Науково-проєктна документація на проведення будівництва за цією адресою не надходила на погодження. У департаменті також зазначили, що споруда не має статусу пам'ятки. Але після отримання інформації про демонтаж інспектори департаменту невідкладно виїхали та зафіксували проведення робіт із демонтажу будинку. Також фахівці оперативно викликали правоохоронців», - повідомили в міській раді столиці.

Раніше Інформатор писав, що Прокуратура спробує зупинити забудову озера Вирлиця у Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube