У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Замість садиби ХІХ століття має зʼявитися "клубний дім". Чи є у замовника дозвіл на руйнування історичної спадщини - невідомо
У Києві почався демонтаж історичної будівлі на Подолі - 200-річної садиби, яка була зведена після великої пожежі 1811 року. Чи є у замовника дозвіл на відповідні роботи невідомо.
Про це 10 серпня повідомив проект "Мапа реновації".
Демонтажні роботи на обʼєкті на вул. Ярославська, 13Б почалися у четвер о 5 ранку.
Активісти зазначають, що демонтаж проводиться заради зведення на цьому місці клубного дому, який планують звести на замовлення Сергія Боярчукова з юридичної компанії "Алєксєєв, Боярчуков та партнери".
Як зазначив інший активіст, діючий військовий Володимир Хенгістов, інший партнер юридичної компанії, народний депутат від "Європейської солідарності" Сергій Алєксєєв є президентом офіційного фан-клубу братів Кличків.
"І знову виникає питання: чи були у забудовника відповідні дозволи, та чому він дозволив собі знести будівлю в межах: історичного ареалу Києва та території памʼятки "Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро", - додали у проекті.
Також невідомо, чи був погоджений цей проект з Міністерством культури та інформаційної політики. Столична громада вже написала заяву до поліції з приводу демонтажу, активісти очікують відкриття кримінального провадження за фактом незаконної забудови.
За даними "Мапи реновації", невелика деревʼяна садиба у стилі класицизм була зведена на початку ХІХ століття — тобто після великої пожежі 1811 року на Подолі. Мала одну збережену галерею з автентичними деревʼяними сходами у дворі. Колись галерей було дві, а сама будівля була Г-подібною у плані, проте на зламі ХХ-ХХІ століття обʼєм будівлі було зменшено.
"Цінність цього будинку — не тільки у поважному віці. Це один із небагатьох збережених (до сьогодні) прикладів одноповерхової забудови подільських міщан. Приклад, що допомагав краще зрозуміти місто та уявити життя тих часів. Приклад, завдяки якому історія залишалась не в книжкових параграфах, а жила поруч — у фоновій забудові", - розповіли активісти.
В липні стало відомо, що у Києві на вул. Богдана Хмельницького, 64 забудовник незаконно розбирає історичну будівлю XIX століття - садибу Олени Петровської. Будинок був збудований до 1899 року на тогочасній вул. Фундуклеївській, на червоній лінії забудови. Він належить до фонової історичної забудови, архітектурного ансамблю на вулиці Хмельницького, який в цій частині представлений 2-3-поверховими міщанськими садибами.
Ми також повідомляли, як у Києві нищать "Будинок з мухами", який є історичною пам'яткою.
Про знесення історичних будівель у Києві Інформатор писав у матеріалі, присвяченому провалам мера Кличка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.