Скандал з відновленням Охматдиту: гендиректора Жовніра відсторонили від виконання обов'язків

Ляшко зазначив, що перевірку здійснюють Національна поліція, інші правоохоронні органи та комісія МОЗ

Охматдит, Віктор Ляшко
Гендиректора "Охматдиту" відсторонили від виконання обов'язків

Генерального директора лікарні "Охматдит" Володимира Жовніра тимчасово відсторонили від обов'язків на час проведення перевірок щодо відновлення будівель закладу після російського удару 8 липня. Очолить лікарню один із завідувачів відділень. Тим часом лікарня коштів так і не отримала

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook. Ляшко зазначив, що перевірку здійснюють Національна поліція, інші правоохоронні органи та комісія МОЗ. На його думку, тимчасово виконувати обов'язки директора має один із завідувачів відділень, якого підтримують колеги.

Міністр також повідомив, що діяльність Благодійного фонду "Охматдит — здорове дитинство" і процеси, пов’язані з відновленням лікарні, зараз ретельно вивчаються Нацполіцією та НАБУ. Паралельно триває внутрішня перевірка МОЗ.

Ляшко підкреслив, що всі факти мають бути розслідувані, винні покарані, а лікарня — відновлена максимально прозоро і в рамках закону.

"Всі обставини мають бути встановлені. Всі винні мають бути покарані. Лікарня має бути відбудована. Все має відбуватися чітко, прозоро, швидко і відповідно до законодавства", - повідомив Ляшко.

За результатами перевірки, комісія МОЗ виявила випадки викривлення ключової інформації, поданої як керівництвом лікарні, так і фондом.

31 липня фонд рекомендував лікарні укласти договір на ремонт пошкодженого корпусу з певною компанією, рішення щодо переможця тендеру було прийняте Жовніром, про що публічно повідомили на офіційній сторінці лікарні. Проте, згідно з перевіркою МОЗ, робоча група лікарні не надала рекомендацій щодо цього вибору, що залишає питання відкритим.

Міністр додав, що після атаки на "Охматдит" директор лікарні запропонував збирати кошти на рахунок фонду, посилаючись на попередній успішний досвід. МОЗ планує, щоб усі подальші відновлювальні процеси відбувалися під контролем Ради з відновлення, до якої вже долучилися представники міжнародних організацій та компаній, які зробили найбільші внески.

Скандал з відновленням "Охматдиту"

Днем раніше Володимир Жовнір оголосив, що Благодійний фонд "Охматдит - здорове дитинство" не має наміру перераховувати кошти на відновлення лікарні після злочинного російського удару.

Мова йде про 378 мільйонів гривень, зібраних на підтримку відновлення медзакладу. За словами Жовніра, ці кошти продовжують перебувати на рахунку фонду, і на даний момент фонд не планує їх передачу лікарні.

Раніше благодійний фонд "Охматдит - Здорове дитинство" обрав для ремонту лікарні маловідому компанію "Буд-Технллоджі". Вартість контракту становила 307 мільйонів гривень без ПДВ, попри те що інші компанії пропонували виконати ці роботи за нижчою ціною. Внаслідок суспільного обурення результати тендеру були анульовані, а новий конкурс пройде за процедурами Prozorro.

Згодом Міністерство охорони здоров’я України повідомило про створення спеціальної ради з 15 осіб, яка контролюватиме відновлення "Охматдиту" після скасування попередніх тендерів. Ця рада забезпечить громадський нагляд за процесами відновлення та вибором підрядника.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube