Гендиректор Охматдиту заявив, що благодійний фонд не передав лікарні гроші, які збирали після обстрілу
Генеральний директор лікарні Охматдит Володимир Жовнір заявив, що БО "Благодійний фонд Охматдит - здорове дитинство" не планує переказувати кошти медзакладу. Йдеться про ті кошти, які збиралися на допомогу для відновлення дитячої лікарні після російського удару.
Йдеться про суму в розмірі 378 мільйонів гривень. За словами Володимира Жовніра, ці кошти досі лишаються на рахунку благодійного фонду, і фонд не планує переказувати кошти Охматдиту. За словами гендиректора лікарні, дії фонду підтвердили, що сам фонд і Охматдит мають різні бачення того, як повинна відновлюватися лікарня, передає LIGA.net.
Гендиректор Охматдиту зазначив, що сам він у шоці від рішення Фонду. Лікарня наразі розглядає варіант розірвання правовідносин з Фондом. Також Охматдит готовий "рухатися у правовій площині" для отримання коштів.
При цьому на офіційному порталі фонду зазначають, що всі зібрані кошти залишаться на його рахунку. Фонд готовий оплатити будь-яку нагальну потребу лікарні. Зокрема, йдеться про медичне обладнання чи відновлення будівель, пошкоджених унаслідок російської атаки. Водночас за словами представників фонду, за весь цей час вони не отримали від Охматдиту жодного листа про будь-яку цільову потребу.
"Ми просимо надати правові підстави для перерахування коштів на казначейські рахунки без призначення. Оскільки зараз це може тягнути за собою кримінальну відповідальність. Тому до отримання роз’яснення ми відкладаємо розгляд переказу коштів на казначейські рахунки", - заявили представники благодійного фонду.
Вони додали, що готові профінансувати проведення ремонту та закупівлю медичного обладнання для лікарні. Водночас потрібні офіційні запити від медзакладу. За їхніми словами, "як це було завжди".
1 серпня стало відомо, що фонд «Охматдит - Здорове дитинство» обрав для ремонту лікарні маловідому компанію «Буд-Технллоджі». Вартість тендеру мала становити 307 мільйонів гривень без ПДВ, хоча інші компанії були готові на виконання цих робіт за меншою вартістю. Через суспільний резонанс результати тендеру скасували. Новий аукціон відбудеться за правилами Prozorro.
Згодом у Міністерстві здоровʼя України заявили, що буде створена Рада з 15 представників для контролю відновлення Охматдиту після скасування тендерів. Ця рада буде забезпечувати громадський контроль за процесами відновлення. Йдеться також і про вибір підрядника.
"Рада з відновлення забезпечуватиме громадський контроль за всіма процесами відновлення, зокрема це стосується дотримання прозорості й доброчесності при виборі підрядника для виконання поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу Охматдиту", - заявили в МОЗ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.