Міністерство охорони здоров'я України затвердило нове положення про Раду з контролю відновлення зруйнованих та пошкоджених будівель Охматдиту після ряду скандалів
Міністерство охорони здоров'я України затвердило нове положення про Раду з контролю відновлення зруйнованих та пошкоджених будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит. Цей орган створений для забезпечення громадського контролю над процесом відновлення лікарні після російської атаки, зокрема для моніторингу прозорості використання зібраних коштів і відбору підрядників. Рада складатиметься з 15 осіб.
Про це повідомляє МОЗ на своєму сайті. Там говориться, що персональний склад буде затверджено Міністерством у два етапи.
"Наказом Міністерства охорони здоровʼя України затверджено Положення про Раду з контролю відновлення зруйнованих (пошкоджених) будівель Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» (далі – Рада з відновлення)", - йдеться у повідомленні.
На першому етапі до складу Ради увійдуть:
На другому етапі будуть відібрані сім представників громадських об'єднань, благодійних організацій, які працюють у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів, розвитку охорони здоров’я, архітектури та містобудування.
Обрані на першому етапі особи проведуть відбір кандидатів для другого етапу, включаючи розгляд заявок та рейтингове голосування. МОЗ анонсувало, що оголошення про початок приймання заявок для другого етапу з'явиться найближчим часом на офіційному сайті відомства. Критерії відбору вже визначені в ухваленому положенні. Першочергово до Ради запросять представників благодійників, зважаючи на розмір їхніх внесків та участь в організації збору коштів.
Вранці 8 липня 2024 року Київ зазнав масованого ракетного удару, внаслідок чого постраждала дитяча лікарня Охматдит, розташована в центрі міста.
22 липня благодійний фонд "Охматдит – Здорове дитинство" оголосив переможця тендеру на терміновий ремонт фасаду та внутрішнього опорядження лікарні. Переможцем стала маловідома запорізька компанія "Буд-Технолоджі" з однією з найдорожчих пропозицій на суму 307,45 млн грн (без ПДВ).
Крім того, на платформі Prozorro з'явилися тендери на послуги технічного нагляду за будівельними роботами на суму 5,2 млн грн та на інженерно-консультаційні послуги на суму 9,3 млн грн. Голова Міністерства охорони здоров'я України заявив, що договори за цими тендерами укладатися не будуть. Ляшко заявив, що тендер скасовано.
Після виникнення скандалу, 2 серпня Міністерство охорони здоров'я анонсувало новий тендер, який планується провести протягом 7-16 днів.
Нагадаємо, Шмигаль заявив, що держава повністю відбудує Охматдит. Також повідомлялося, що станом на 12 липня, українці на дитячу лікарню зібрали 470 мільйонів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.