Людям, які стежили за редакцією, інкримінують перешкоджання професійній діяльності журналістів
Генеральна прокуратура відкрила нове кримінальне провадження у зв’язку з незаконним стеженням працівників СБУ за командою Bihus.Info. У ході досудового розслідування встановлені факти перешкоджання професійній діяльності журналістів. Прокуратура вважає, що дані, які зібрали під час прослуховування, могли б використати проти розслідувачів у майбутньому.
Про це пише РБК-Україна з посиланням на власну інформацію з Офісу генпрокурора. Справу порушили за статтею 171 ККУ - вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків, вчинений службовою особою з використанням свого службового становища.
Правоохоронці вважають, що на території етнографічного комплексу здійснювався незаконний збір інформації про журналістів редакції Bihus.Info. І ці дані могли бути використані для подальшого впливу на них, що є перешкодою для діяльності журналіста.
До ЄРДР внесли відомості та за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора розпочали нове досудове розслідування. В Офісі генерального прокурора також нагадали, що вже здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами порушення недоторканості приватного життя та використання спеціальних технічних засобів отримання інформації (ст. 182, ст. 359 КК України).
Все почалось з корпоративу: у соцмережах поширили відео, де члени команди Bihus.Info в одному із заміських комплексів Києва нібито вживають наркотичні речовини. Засновник проєкту Денис Бігус відреагував на ролик та повідомив, що на відео не журналісти, а оператори й повідомив, що ті працівники, які вживали заборонені речовини, звільнені.
А далі розслідувачі вирішили довести, що не даремно їдять свій хліб та спробували "розкопати", хто ж за ними шпигував на цьому корпоративі. І досить скоро зробили це, отримавши докази - Служба безпеки України.
В СБУ після цього повідомили, що вже розслідують обставини незаконного прослуховування та відеознімання журналістів. Винних звільнили, а глава силового відомства Василь Малюк зробив публічну заяву, що такі дії неприпустимі з боку його підлеглих. Пізніше справу щодо стеження за Bihus.info передали до ДБР.
Чи відбуватиметься розслідування, як на скандал відреагували президент Зеленський, голова СБУ Василь Малюк і громадськість та яким був офіційний коментар Служби безпеки щодо стеження - дивіться в матеріалі “Україна на часі”.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.