Прокурори висунули звинувачення Дмитру Мамону, який навів ракету на село Гроза: йому загрожує довічне

Читать на русском

Чоловік був колишнім правоохоронцем та добровільно приєднався до російських сил

Читать на русском
Село Гроза, коригувальник, Офіс генпрокурора
Дії підозрюваного призвели до вбивства 59 українців

Чоловік був колишнім правоохоронцем та добровільно приєднався до російських сил

Харківська обласна прокуратура звинуватила колишнього правоохоронця Дмитра Мамона у державній зраді. Він допомагав росіянам під час окупації Куп'янська влітку 2022 року. Підозрюваний добровільно приєднався до окупаційних сил.

Про це повідомляється на офіційному вебсайті Офісу генпрокурора. У відомстві зазначили, що підозрюваний виконував роль "и.о. инспектора дорожно-патрульной службы отдела государственной инспекции безопасности дорожного движения" у так званому "Управлении внутренних дел Временной гражданской администрации Харьковской области".

Він зупиняв та конфісковував автомобілі у цивільних осіб. Перед звільненням Харківщини Дмитро разом з братом Володимиром втік на територію росії. Їм обом повідомили про підозру у наведенні ракетного удару по селу Гроза. Ці дії злочинців призвели до загибелі 59 мирних мешканців та поранення ще 5 осіб. 

Тепер він звинувачується у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України). Йому загрожує позбавлення волі на строк 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Досудове розслідування веде Територіальне управління Державного бюро розслідувань у Полтаві. Наразі справа знаходиться на стадії судового розгляду стосовно старшого брата чоловіка.

Удар по селу Гроза

11 жовтня Служба безпеки України заявила, що вона оперативно ідентифікувала двох зрадників, які 5 жовтня сприяли російському ракетному удару по селу Гроза в Харківській області. Вони скоригували вогонь по місцевому кафе. Цей злочин здійснили двоє братів: 30-річний Володимир та 23-річний Дмитро Мамони. Вони під час окупації приєдналися до російських сил та отримали посади у "управлінні внутрішніх справ" ворожої адміністрації.

Після втечі до Росії, зрадники організували мережу інформаторів в Україні, використовували месенджери для збору відомостей про українські оборонні сили та цивільні заходи. Згодом вони передали інформацію про місце про поховання українського військового російським окупантам для наведення ракетного комплексу "Іскандер М".

Криміналісти поліції згодом ідентифікували всіх загиблих внаслідок ракетного удару країни-агресора по кафе у селі Гроза Харківської області. Загалом російські військові вбили 59 людей.

"59 людей вбили росіяни прямим влучанням Іскандеру в селі Гроза. Всі жертви — місцеві мешканці. Пенсіонери, медики, фермери, вчителі, підприємці. Всі - цивільні. Загинули цілими родинами у декілька поколінь", — повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Нагадаємо: Чи є втрата літака-командного пункту зс рф "Іл-22" та літака-"радару" А-50 непоправною втратою для супротивника, розмірковує авіаційний експерт Костянтин Криволап.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.