"Такі дії є неприпустимими": Очільник СБУ Малюк офіційно прокоментував стеження за працівниками Bihus.info

Читать на русском

Малюк наголосив, що ці дії співробітників СБУ вже спричинили низку кадрових рішень

Читать на русском
Василь Малюк, СБУ, Bihus.info
Малюк пояснив свою позицію стосовно скандалу з Bihus.info

Малюк наголосив, що ці дії співробітників СБУ вже спричинили низку кадрових рішень

Голова Служби безпеки України Василь Малюк заявив, що скандал зі стеженням за працівниками Bihus.info не має "кидати тінь" на досягнення організації в цілому у війні проти агресора. За таку неприпустиму поведінку Малюк засудив працівників, які займались цією операцією, та звільнив керівника ДЗНД СБУ, який це організував. Натомість він зазначив, що усі співробітники СБУ відіграють важливу роль у наближенні перемоги України у війні. За його словами, СБУ стоїть на передовій разом із Збройними Силами, веде контрдиверсійну боротьбу, викриває агентурні мережі та знищує військові об'єкти ворога, в тому числі завдяки використанню унікальних розробок відомства - морських дронів. 

Про це йдеться в пресрелізі СБУ на її офіційному Telegram-каналі. Малюк відзначив, що бійці СБУ воюють у найгарячіших точках фронту

Водночас, деякі дії окремих підрозділів у пісумку кидають тінь на всю службу. Василь Малюк вважає недопустиму поведінку окремих співробітників Департаменту захисту національної державності.

"На жаль, проведення заходів із протидії організованій наркозлочинності призвело не лише до отримання інформації про причетність однієї з операторок редакції до поширення наркотичних речовин, а також мало місце публічне поширення відеоматеріалів. Наголошую – такі дії є неприпустимими і вже спричинили низку кадрових рішень. Серед іншого, я направив подання на звільнення керівника ДЗНД СБУ, а Президент України ще 31 січня підписав відповідний указ", - підкреслив Малюк.

Окрім того, він також вважає, що вчинки окремих співробітників СБУ не можуть перекреслювати всі ті позитивні результати, які має СБУ під час війни. Також це не має "кидати тінь" на тих працівників, хто сумлінно виконує свої обов'язки.

"За будь-які незаконні дії має бути покарання. Я пишаюся бойовими побратимами СБУ – тими, хто виконує реальні бойові задачі, реально ловить колаборантів та зрадників, реально знищує окупантів та протидіє злочинності.Це і є справжнє обличчя дієвої і фахової Служби безпеки. І я, як керівник СБУ зроблю все можливе, аби кожне ЗМІ могло працювати в Україні вільно. Сьогодні ми не просто будуємо оновлену СБУ, а захищаємо демократичні цінності, серед яких – свобода слова і незалежність медіа. Для мене особисто віднині це надпріоритет! Саме цим наша країна відрізняється від авторитарної росії. І відрізнятиметься надалі. Бо ми докладемо максимум зусиль, аби перемогти і залишити у спадок нашим дітям вільну і безпечну, розвинену і демократичну Україну", - резюмував генерал-лейтенант.

Водночас, свою публікацію керівник СБУ почав з того, що перерахував досягнення Служби на фронті та в тилу. Він перерахував ряд успішних і важливих операцій, нагадуючи про ефективність та професійність СБУ.

"Вони знищили російської бронетехніки більш ніж на 1 млрд доларів і серед них – понад 500 танків. Ми активно працюємо і використовуючи БПЛА. Тож серед наших цілей системи ППО та військові об’єкти в окупованому Криму. Наші унікальні розробки морських дронів "Sea baby" та "Мамай" змінили розташування сил на Чорному морі. Зокрема, вразили 8 кораблів Чорноморського флоту Росії", - заявив очільник СБУ.

Він зауважив, що підриви не лише Кримського мосту, але й багатьох військових об’єктів углибині рф стались завдяки діям СБУ.  Також СБУ здійснила удари на три російських нафтопереробних заводи - у Волгограді, Туапсе та Ленінградській області. За його словами, ці удари дуже відчутні для рф, адже російський експорт нафтопродуктів скоротився як мінімум на третину.

Силовик розповів, що його структура протидіє, як і зовнішньому, так і внутрішньому ворогу. Відомство викрило 47 агентурних мереж рф. Малюк наголосив, що це лише деякі приклади роботи працівників СБУ за рік. Її результатів також багато. Про це СБУ розповість згодом, коли прийде час. 

Стеження за журналістами Bihus.Info

Очільник проєкту Денис Бігус розповідав, що стеження відбувалось завдяки прихованій зйомці на корпоративі, де деякі співробітники проєкту вживали наркотики. Спецоперація відбувалася за участі 30 людей. За словами Бігуса, камери встановлювали навіть у спальні та сауні. Прихована зйомка відбувалася в етнографічному комплексі "Українське село" під Києвом, де команда Bihus.info забронювала на 27 грудня "конференцзал, альтанку і мангал для шашликів, 6 годин сауни на вечір і десяток номерів". Проте на 26 грудня майже ті ж самі номери бронює інша компанія (яка, за даними Бігуса, встановлює там камери спостереження).

"Десь 20 грудня в комплекс приїжджає дивний персонаж. В першу чергу, його дуже цікавить ресторан. При цьому цікавить його не меню, а де стоять колонки, ялинка та ін. А ще – він бронює на 26 (грудня - ред.) абсолютно ті самі номери, що на 27 (грудня - ред.) бронюємо ми. І сауну на 26 він теж бронює. Його не зацікавив тільки конференцзал", - розповідає Бігус.

У понеділок, 6 лютого, журналісти проєкту Bihus.Info уточнили, що за ними незаконно стежила Служба безпеки України під час скандального новорічного корпоративу. За даними, які вони отримали у ході свого розслідування, вони стверджують, що приховані камери у готельних номерах могли поставити співробітники Департаменту захисту національної державності й Департаменту оперативно-технічного забезпечення СБУ. Журналісти наполягають на тому, що вони змогли ідентифікувати працівників СБУ. Bihus.Info написало, що звільнений днями начальник ДЗНД СБУ Роман Семенченко в розмові з Bihus.Info не спростував свою і Департаменту участь в цій операції. У самому комплексі операція спецслужби тривала 6 діб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.