Сирський заявив, що ЗСУ контролюють 1000 кв. км Курської області - пояснюємо на прикладах, це мало чи багато

За тиждень ЗСУ взяли майже стільки ж російських територій, скільки Росія з початку року окупувала українських

Олександр Сирський, карта Курської області
Сирський прозвітував про український контроль над 1000 кв. км у Курській області: це набагато більше, ніж захопили окупанти, наступаючи увесні на Харків

Сили оборони України продовжують операцію у Курській області (тепер - офіційно). Під їхнім контролем станом на 12 серпня знаходиться близько 1000 квадратних кілометрів. Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Головком 12 серпня з відеозв'язку взяв участь у засіданні ставки верховного головнокомандувача. Він доповів про хід операції ЗСУ президенту України Володимиру Зеленському. Це перша офіційна заява української влади про наступ на Курщині.

"Продовжуємо проведення наступальної операції на території Курської області. Наразі під нашим контролем перебуває близько тисячі квадратних кілометрів території РФ", - розповів Сирський.

Зазначимо, що за інформацією DeepState, залізно під контролем Сил Оборони України зараз перебуває 800 кв. км Курської области, на ще 230 кв. км ситуація невідома. У DeepState припускають, що їхня інформація дещо відстає від динаміки операції.

Сирський заявив, що ЗСУ контролюють 1000 кв. км Курської області - пояснюємо на прикладах, це мало чи багато 1

ЗСУ могли зайняти більше населених пунктів, ніж визнають росіяни

Нагадаємо, російська влада станом на 12 серпня визнала втрату 28 населених пунктів у Курській області. Аналітичний проєкт DeepState вважає, що українським військовим вдалося зайняти орієнтовно 44 населені пункти. Ще у 10 міст та сіл статус невизначений.

Зокрема, під повним контролем українських військ знаходиться населений пункт Суджа. Російські пропагандисти та окупанти все ще заперечують цей факт, але відео з місця подій підтверджують, що ЗСУ у Суджі є, а окупантів немає.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/137234

Чи багато російських земель контролює Україна

Виникає питання: 1000 кв. км – це багато чи мало, це серйозний успіх чи ні? Декілька цифр для порівняння: площа міста Дніпро - 405 кв. км, площа Києва 839 кв. км. Тобто, ЗСУ взяли територію, яка більша за два Дніпра чи один Київ. Водночас до прикладу площа Москви - 2 511 кв. км, а усієї Курської області - 29 800 кв. км. У порівнянні з цими цифрами територія, яку контролюють ЗСУ всередині РФ, не здається такою масштабною. 

Попри це в динаміці останнього 1,5 року війни ця цифра має непоганий вигляд. Для порівняння:  під час наступу ЗСУ на Бердянськ та Мелітополь Запорізької области у 2023 році, за даними DeepState, вдалося звільнити близько 250 кв. км ТОТ України.

За попередніми оцінками Інституту вивчення війни (ISW), станом на 1 червня РФ окупувала з початку 2024 року 752 кв.км території України. При цьому російські війська захопили близько 516 квадратних кілометрів у період з 1 січня 2024 року по 29 квітня 2024 року. Після цього у травні був наступ РФ у Харківської области, який, як бачимо, взагалі не показав великих територіальних успіхів.

За оцінкою експертів ISW, з 14 червня по 6 серпня Росії вдалося окупувати ще 290 кв.км. У сумі з оцінками за перші пів року це становить менш ніж 1100 кв. км. Тобто, вже зараз ЗСУ майже "зрівняли рахунок".

Але раніше Росії вдалося окупувати значні території України, на тлі яких 1000 кв. км губляться. Так, у грудні 2023 року було відомо, що площа окупованої росіянами території України – 109 тис. кв. км із загальних 603,6 тис. кв. км (у тому числі тимчасово окупований Крим та захоплені з 2014-2015 років території Луганської та Донецької областей). Загалом з початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року до середини травня 2024 року, за оцінкою ISW, Росія захопила 65,3 тис. кв. км, або 12% території країни (ці дані не враховують територію, окуповану Росією з 2014 року по 24 лютого 2022 року - Ред.)

Виходить, на жаль, що порівняно з усіма окупованими Росією територіями 1000 кв. км – це небагато. Але треба пам'ятати, що Росія почала окупувати українські території у 2014 році, а Україна першу наступальну операцію на території агресора розпочала лише тиждень тому.

Курський наступ ЗСУ

Як писав Інформатор, у ніч на 6 серпня ЗСУ увійшли на територію Росії в районі міста Суджа, населення якої становить близько п’яти тисяч осіб. Вже до вечора 7 серпня вони просунулися вглиб території, обходячи Суджу з двох напрямків: північно-східного і південно-східного. У ніч з 9 на 10 серпня російська влада оголосила на території Брянської, Курської та Бєлгородської областей режим так званої "контртерористичної операції", пояснюючи це "загрозою з боку України". Також повідомлялося, що через ситуацію в Курській області окупанти вирішили передислокувати оперативні резерви з різних напрямків фронту у Курську область, де наразі тривають бої.

Тимчасово виконуючий обов'язки губернатора Курської області Олексій Смирнов 12 серпня заявив, що ситуація в регіоні залишається складною. За його словами, на цю мить під контролем Збройних сил України перебуває 28 російських населених пунктів. Також Смирнов сказав, що наші захисники просунулися вже на 40 кілометрів у Курській області.

Начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов пообіцяв російському диктатору Володимиру Путіну, що російська армія розгромить ЗСУ в Курській області та вийде на кордон РФ. Експерт німецького видання Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке вважає, що операція України у Курській області є дуже ризикованою, враховуючи, що бійцям ЗСУ колись доведеться покинути територію РФ. Можливо, навіть під міжнародним тиском. Водночас цей наступ змінює "правила гри", визнає Рьопке.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube