Держава працює над поверненням кожної дитини і пошуком родин для них
Держава працює над безпечним поверненням дітей, яких на початку повномасштабного вторгнення довелося евакуювати до країн Європи та в Туреччину із закладів інституційного догляду. В листопаді відповідно до цього механізму до України повернулася група з 137 дітей, яка перебувала в Туреччині разом із супроводжуючими особами. Зараз їм шукають родини, які отримають державну підтримку. Про це повідомляє Мінсоцполітики.
Зараз діти проходять адаптаційний період у закладі оздоровлення і відпочинку за підтримки психологів і фахівців соціальної роботи. Цей період потрібен для реінтеграції дітей, які майже три роки не мали повноцінного доступу до українського мовного, культурного, освітнього середовища, а також потребують ознайомлення з правилами безпеки, пов’язаними з війною. Та головне — дітям уже добирають потенційних усиновлювачів та прийомні родини, куди вони будуть влаштовані після адаптаційного періоду.
“Держава працює над поверненням кожної дитини і пошуком родин для них. Це закріплено в ухваленій Урядом Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні. Адаптаційний період дітей буде використаний зокрема і для того, щоб вони могли познайомитись і налагодити контакт з родинами, які приймуть їх на виховання. Так само, як зараз з Туреччини, ми будемо повертати дітей в знайоме українське середовище і з інших країн перебування, будемо знаходити для них родини і допомагати інтегруватися в громадах, де вони будуть жити зі своїми новими сім’ями”, — розповідає Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Щоб дотриматись найкращих інтересів дітей, перед поверненням провели індивідуальну оцінку потреб кожної дитини.
“Важливо розуміти, що повернення дітей-сиріт — це не лише забезпечення їх житлом, харчуванням та освітою. Це комплексний процес інтеграції в суспільство, підготовка до майбутнього життя в Україні. Наразі особливу увагу ми приділяємо дітям-сиротам, які повертаються з-за кордону, прагнучи забезпечити їм найкращі умови в Україні. Ми переконані, що найкращою формою інтеграції для цих дітей є саме усиновлення та інші сімейні форми виховання. Це не просто формальний догляд, а можливість отримати справжню турботу та любов. Ми активно проводимо роботу з поверненими дітьми, щоб процес їхньої адаптації відбувся якнайшвидше, а також спільно з обласними службами у справах дітей шукаємо турботливих батьків для цих дітей. Дякую за допомогу в цьому процесі Координаційному центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей і ЮНІСЕФ”, — говорить Голова Державної служби України у справах дітей Петро Добромільський.
Мінсоцполітики звертає увагу на таку форму виховання, як патронат — це турбота про дитину, яка може стати роботою.Патронат — це не лише про допомогу дітям, а й про можливість запобігти потраплянню дітей до інституційних закладів. Кожна громада потребує патронатних вихователів, щоб забезпечити дітям підтримку тоді, коли це необхідно найбільше. Про те, як перетворити турботу про дітей на свою роботу та стати патронатним вихователем/кою, можна на сайті dity.gov.ua.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.