З двома країнами порушувалася тема Саміту світу, також йшлося про двосторонню співпрацю
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, який прибув до США у складі української делегації разом із президентом Володимиром Зеленським, провів низку зустрічей у Нью-Йорку з колегами з різних країн. Вони відбулися на полях Генеральної асамблеї ООН, яка розпочинає свою роботу. Зокрема, Сибіга провів переговори з главами МЗС Південноафриканської республіки (ПАР), Аргентини та Киргизстану.
Розпочалася програма зустрічей Сибіги з переговорів з міністром міжнародних відносин і співробітництва Південно-Африканської Республіки Рональдом Ламолою. Голова МЗС України назвав зустріч змістовною.
"Вдячний Південній Африці за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України. Я ціную, що міністр Ламола підтвердив подальшу участь ПАР у Формулі миру напередодні Другого Саміту миру", - написав український дипломат.
Began my work in New York with a meaningful meeting with @RonaldLamola. Grateful to South Africa for supporting Ukraine’s sovereignty and territorial integrity. I appreciate Minister Lamola confirming RSA’s further participation in the Peace Formula ahead of the 2nd Peace Summit. pic.twitter.com/gsOTvKvcJ3
— Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) September 22, 2024
Міністерку закордонних справ, міжнародної торгівлі та віросповідань Аргентини Діану Елену Мондіно Сибіга попередив про небезпеку планів РФ завдати ударів по елементах української ядерної енергетичної системи. Український дипломат заявив, що світ має рішуче застерегти Москву від таких дій.
"Я провів зустріч з та подякував Аргентині за підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також Формули миру", - додав він.
I met with @DianaMondino to thank Argentina for supporting Ukraine’s sovereignty and territorial integrity, as well as the Peace Formula. I conveyed the danger of Russian plans to strike our nuclear energy system elements. The world must strongly warn Moscow against such actions. pic.twitter.com/MoAIbY23ex
— Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) September 22, 2024
Також у Сибіги відбулася предметна зустріч з міністром закордонних справ Киргизстану Жеенбеком Кулубаєвим. Зокрема міністри обговорили шляхи розвитку двосторонніх відносин і подальшого діалогу.
"Ми також зосередилися на посиленні торговельно-економічного співробітництва. Україна зацікавлена в поглибленні зв'язків з країнами Центральної Азії", - написав Сибіга.
I had a substantive meeting with Kyrgyz Foreign Minister Zheenbek Kulubaev. We discussed ways to develop our bilateral relations and dialogue. We also focused on strengthening trade and economic cooperation. Ukraine is interested in deepening ties with Central Asian countries. pic.twitter.com/Q9g6SgXeXc
— Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) September 23, 2024
Підготовка до другого Саміту миру активно ведеться на всіх рівнях. Місця і дати проміжних зустрічей радників з національної безпеки для підготовки вже визначені.
Україна хоче провести наступний мирний саміт з участю Росії та ще до виборів у США, які відбудуться у листопаді цього року. Володимир Зеленський раніше закликав США допомогти організувати другий саміт, щоб зробити його "вагомішим і по-справжньому вирішальним". Зеленський говорив, що Путін може отримати запрошення на наступний Саміт миру. Але він навряд чи здійснить цей візит, бо через свій страх не готовий сісти за стіл переговорів.
У Росії негативно висловлюються щодо наступного мирного саміту. Зокрема, заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін заявив, що Росія не буде брати участь в наступному Саміті миру України. А формулу миру українського президента він назвав "абсолютно тупиковою та ультимативною". А прессекретар Путіна Дмитро Пєсков взагалі заявив, що Кремль не розуміє, що мається на увазі під цією зустріччю.
Саміт миру, який знову готує Україна, є нібито "шахрайством англосаксів", тому Росії там не буде, наголосила представник міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова. Зеленський за допомогою саміту нібито бажає від імені світової більшості "пред'явити Росії ультиматум про капітуляцію", вважає вона.
Нагадаємо, у Швейцарії у місті Бюргеншток 15-16 червня з ініціативи України відбувся саміт перший Глобальний саміт миру за участі понад 90 країн. Росію на цей захід не покликали, через що від участі відмовився Китай. Результатом саміту стало комюніке, яке підписали майже усі учасники. У документі йдеться про положення формули миру від України для встановлення справедливого миру, але головні пункти - це обмін полоненими, повернення додому викрадених Росією українських дітей та ядерна безпека.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.