Сі Цзіньпінь уже повертається в Китай: чи вдалося путіну з ним домовитися про бажане партнерство

Читать на русском

Лідер Китаю завершив програму триденного візиту до Москви

Читать на русском
Китай
Візит Сі Цзіньпіна до Москви завершився

Лідер Китаю завершив програму триденного візиту до Москви

Лідер Китаю Сі Цзіньпін у середу, 22 березня, під звуки оркестру покинув росію. Його літак вилетів з аеропорту "Внуково". Аналітики наголошують, що за підсумками переговорів російському диктатору володимиру путіну не вдалось забезпечити більш щільне двостороннє партнерство з Пекіном, на яке він розраховував.

Про це пишуть російські ЗМІ. Сі Цзіньпіна проводжав віцепрем'єр рф Дмитро Чернишенко.

Що кажуть аналітики про візит лідера Китаю до рф

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 21 березня повідомили, що російський диктатор володимир путін і Сі Цзіньпін підписали "Спільну заяву російської федерації та Китайської Народної Республіки про поглиблення всебічного партнерства та стратегічного співробітництва, вступ у нову еру", в якій наголошено, що російсько-китайські відносини є всеосяжними, стратегічними та актуальними. Спільна заява окреслює низку двосторонніх намірів і підтверджує прихильність росії та Китаю державному суверенітету та територіальній цілісності один одного.

"Проте зобов’язання, взяті Сі та путіним, були помітно односторонніми, що вказує на те, що Сі погоджується на більш стриману версію російсько-китайських відносин, ніж, ймовірно, бажає путін", - акцентують аналітики.

Вони підкреслюють, що Сі похвалив путіна та підтвердив прихильність Китаю росії в Раді безпеки ООН, і посилив позицію Китаю щодо політичного врегулювання війни в Україні, але голова КНР не вийшов за рамки цих заяв. Російський диктатор, навпаки, оголосив низку заходів, які свідчать про постійну орієнтацію росії на Китай і залежність від нього в енергетичному та економічному секторах, які виглядають односторонніми порівняно з відносно пом’якшеними зобов’язаннями Сі.

"Крім того, Сі не сигналізував про намір надати підтримку російській війні проти України, окрім розпливчастих дипломатичних запевнень, що, ймовірно, є кроком назад від того, що путін сподівався отримати під час переговорів. путіну не вдалося забезпечити саме той тип партнерства, яке йому було потрібно і якого він бажає", - наголошують аналітики.

Крім того, очільник Кремля зазначив, що між росією і Китаєм відбувся "предметний і відвертий обмін думками" щодо перспектив подальшого розвитку російсько-китайських відносин. Аналітики зазначають, що такій риториці особливо бракує формулювання, яке зазвичай використовується в дипломатичних колах, щоб вказати, що дві сторони прийшли до остаточних і суттєвих угод.

Зустріч Сі Цзіньпіна та путіна

20 березня лідер КНР Сі Цзіньпін приїхав до Москви для неформальної зустрічі з путіним. Він назвав диктатора своїм "дорогим другом" та висловив упевненість, що народ росії підтримає путіна на президентських виборах, які відбудуться у 2024 році. Також сторони обговорили "мирний план" Китаю щодо врегулювання війни, яку рф веде проти України. путін зазначив, що цей план, який запропонував Пекін, може бути взятий за основу мирного врегулювання щодо України, коли до нього нібито будуть готові на Заході та у Києві. Свій візит до Москви Сі Цзіньпін завершив 22 березня

Нагадаємо, Сі Цзіньпін запросив путіна відвідати Китай. Крім того, Зеленський вимагає від Заходу санкцій проти росії, а сам хоче дружити з Китаєм.

Також Інформатор писав, навіщо насправді Сі Цзіньпін прилетів до Москви.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.