Водночас, Стокгольм ще не надавав Києву у достатній кількості таких озброєнь, які б дозволяли ефектно уражати територію Росії
Швеція не проти, аби Україна била по міжнародно визнаній російській території шведською зброєю. Міністр оборони країни Пол Йонсен дав зрозуміти, що Стокгольм дає добро на такі дії. Але є нюанс, який полягає в тому, що ті озброєння, які надавала ЗСУ Швеція, не є ефективними для далекобійних ударів.
Слова міністра оборони Швеції наводить видання Hallandsposten. А голова Офісу президента Андрій Єрмак вже відреагував традиційними емодзі.
На фоні дискусій в НАТО про те, чи потрібно дозволити Україні бити по Росії західною зброєю, журналіст видання Hallandsposten запитав міністра оборони Швеції Пола Йонсона щодо шведської позиції з цього питання. До того ж і сама Україна активно просить західних партнерів надати такий дозвіл.
"Україна зазнає неспровокованої та незаконної агресії з боку Росії. Згідно з міжнародним правом, Україна має право захищати себе за допомогою військових дій, спрямованих на територію противника, якщо військові дії відповідають законам війни. Швеція підтримує міжнародне право і право України на самозахист", - відповів шведський міністр.
Зазначимо, що Йонсон не дав прямої відповіді "так". Однак з загального тону його слів все виглядає таким чином, що Стокгольм не проти подібних атак по "канонічній" російській території.
Щоправда, в цьому є інший нюанс: та зброя, яку передає Швеція, не підходить для ударів по РФ. Стокгольм надавав ЗСУ в основному БМП, протитанкові гранатомети та самохідні артилерійські установки. Дальність пострілу таких САУ - приблизно 40-60 кілометрів. Київ же зацікавлений перш за все у далекобійних ракетах, які гатять на сотні кілометрів глибоко в тил ворога та дозволяють уражати цілі, недоступні для артилерії. Саме в цьому і є сенс прохань України.
Хай там як, але Київ вже прийняв слова Йонсона до уваги. Голова ОП навіть відреагував у Telegram, опублікувавши свої традиційні емодзі.
Нагадаємо, що останнім часом Україна активно просить у союзників дозвіл на використання західної зброї, аби бити нею по території Росії. Втім, єдності в цьому питанні немає. Деякі країни, наприклад Польща чи та ж сама Швеція, не проти цього. В цьому ж контексті висловлювався і генсек НАТО Єнс Столтенберг. А от канцлер ФРН Олаф Шольц висловлюється на цю тему в різко негативному ключі. Німецький лідер боїться "великої війни" з РФ та забороняє Києву використовувати німецьку зброю для ударів по російському тилу.
Раніше ми писали, що країни Балтії та Польща готові ввести війська в Україну. Втім, лише за однієї умови.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.