Громадян закликають відмовитися від купівлі первоцвітів
В Україні розпочали комплексні заходи для збереження рідкісних і зникаючих ранньоквітучих рослин. Це питання особливо актуальне навесні, коли багато видів, зокрема проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава та інші, перебувають під загрозою знищення через масовий збір і нелегальний продаж. За незаконне збирання, транспортування чи реалізацію цих рослин передбачені значні штрафи та адміністративна відповідальність. Про це повідомили у Державній екологічній інспекції України.
Відповідно до законодавства України, зокрема законів "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про рослинний світ", "Про Червону книгу України", Державна екологічна інспекція України розробила та затвердила План спільних заходів на 2025 рік. Цей план передбачає створення робочих груп і посилення державного контролю за збереженням рідкісних та червонокнижних видів рослин. Державна екологічна інспекція України наголошує, що за незаконне збирання, транспортування чи реалізацію цих рослин передбачені значні штрафи та адміністративна відповідальність:
"Закликаємо громадян відмовитися від купівлі первоцвітів та підтримати збереження природного біорізноманіття", - наголосили в Держекоінспекції.
В цей період у водоймах діятиме обмеження на вилов щуки. Основна мета цієї заборони — захист виду під час розмноження та сприяння природному відновленню популяції. Науковці встановили, що нерест щуки розпочинається при температурі води 3-5 ℃, що характерно для більшості особин. На відміну від інших риб, щука розмножується раніше, інколи навіть під кригою. Як хижак, вона відіграє важливу роль у водній екосистемі, регулюючи чисельність ослабленої та дрібної риби, що сприяє здоровому розвитку інших видів.
Вилов щуки в заборонений період є порушенням природоохоронного законодавства згідно зі ст. 85 КУпАП. За кожну незаконно виловлену особину передбачено штраф у розмірі 3 468 гривень. Також в Держекоінспекції нагадали, що діє заборона на риболовлю у зимувальних ямах до початку весняно-літнього нерестового періоду 2025 року. Протягом усього періоду заборони здійснюватиметься посилений контроль: інспектори перевірятимуть улов рибалок та законність продажу водних біоресурсів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.