Під час розгляду справи чоловік свою вину не визнав
На блокпосту чоловік відмовився на вимогу поліцейських вийти з автомобіля. Він бив оперативників ногами, зривав бодікамери, жетони, розтрощив планшет. Його визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення та оштрафували на 255 гривень. Про це йдеться у постанові Сумського районного суду Сумської області, опублікованій 12 лютого 2025 року.
25 листопада 2024 року близько 10:20 чоловік на блокпосту не виконував неодноразову законну вимогу поліцейських вийти з транспортного засобу, бив їх ногами, зривав нагрудні бодікамери, жетони, ображав нецензурною лайкою, поводив себе зухвало та нахабно, хапав за формений одяг, побив планшет. Він вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
Під час розгляду справи чоловік свою вину не визнав. Він пояснив, що не вчиняв дії, зазначені в протоколі. При цьому вважає, що поліцейські порушили його права, обмежили пересування, напали на нього і його сім'ю, перевищили службові повноваження, нанесли тілесні ушкодження та здійснили жорстоке поводження з дітьми та психологічне насильство, погрожували фізичною розправою, умисно пошкодили майно (порвали куртку), незаконно затримали, принизили його честь і гідність, незаконно склали протокол про адміністративне правопорушення. З відповідною заявою громадянин звертався до Державного бюро розслідувань.
В діях чоловіка є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП. Суд наклав на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 гривень.
"Відеозапис вчиненого правопорушення свідчить про те, що чоловіком дійсно були вчинені дії, що кваліфікуються за ст. 185 КУпАП, тобто злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського при виконанні ним службових обов'язків, яка виразилася у відмові від виконання наполегливих, неодноразово повторених законних вимог чи розпоряджень працівника поліції при виконанні ним службових обов'язків, а саме вийти з автомобіля для складання адміністративного протоколу. При цьому суд не вбачає в діях працівників поліції порушень закону, вимога, висунута працівниками поліції громадянину була цілком законною, а його посилання на порушення працівниками поліції вимог закону не підтверджується дослідженими судом доказами, в тому числі і відеозаписом вчиненого правопорушення, яке тривало значний час. Застосування фізичної сили до нього з боку працівників поліції було вимушеним заходом з метою припинення протиправних дій правопорушника, визначеним положеннями статті 42 Закону України «Про національну поліцію». При визначенні адміністративного стягнення суд враховує обставини справи, особу, який раніше до кримінальної та адміністративної відповідальності не притягувався. З врахуванням зазначених обставин суд вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.