Схоже на апокаліпсис: Дунай затоплює угорський парламент, негода дійшла ще до однієї країни - (фото, відео)
З 12 вересня 2024 року ряд країн Європи масштабно страждають від циклону "Борис", який приніс із собою сильні шторми та проливні дощі. Негода охопила Польщу, Австрію, Чехію, Угорщину, Румунію та Словаччину, а тепер дісталася і до Італії. А в Польщі, де десятки населених пунктів опинилися під водою, не встигають боротися з наслідками жахливого циклону. До того, ж Дунай вийшов з берегів і затопив угорський парламент.
Повені забрали життя щонайменше двох десятків людей. Кількість опадів у п’ять разів перевищує середню вересневу кількість. Затоплені цілі квартали, сотні тисяч людей змушені евакуюватися. Інформатор розповідає, що коїться в Європі та публікує фото та відео наслідків жахливих повеней.
В країні, де негода прорвала дві дамби, вода накривала все навкруги. У частині країни немає опалення, будинки, магазини під водою.
Масштаби руйнувань жахають. У Вроцлаві, наприклад рівень води в річці Одер вранці 19 вересня становив 641 см, що перевищує норму на 191 см. Мер міста Яцек Сутрик повідомив, що пікова хвиля вже проходить через Вроцлав. Місцева влада та жителі занепокоєні.
Люди запасаються їжею та водою. Влада говорить, що забезпечить всім необхідним.
Водночас чеські міста починають підійматися з води після днів надзвичайної небезпеки, яка паралізувала північ і схід країни. Вода повільно відступає з затоплених територій, хоча на півдні рівень все ще залишається високим, але загроза суттєво зменшилася.
Прем’єр-міністр Петр Фіала описав ситуацію в Остраві. Він каже, це схоже на апокаліпсис.
У Будапешті Дунай вийшов із берегів і затоплювати вулиці міста. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан повідомив, що пік повені ще попереду — він очікується ввечері 21 вересня. А поки вода ще не сильно прибула до Будапешту, люди прогулюються набережною Дунаю.
Рівень води в річці продовжує підвищуватися. Він досяг уже критичних показників. Угорський парламент, найбільша будівля країни, розташована на березі найдовшої річки Західної Європи, опинився під загрозою затоплення. Вода швидко підступає та затоплює парламент.
Також накрило і Румунію. Вода розповсюдилася і затопила будинки та машини.
Станом на 19 вересня негода перемістилася до Італії. Найбільше страждає регіон Емілія-Романья, яка розташована на півночі країни. Влада закрила школи та призупинила частково транспортне сполучення. Близько 1000 людей евакуювали протягом ночі зі своїх домівок.
The low-pressure system that caused historic floods in Central Europe has now moved over Italy, bringing massive flooding to the Emilia-Romagna region.#Hochwasser #unwetter #weatherpic.twitter.com/B29jfubowL
— beernews24 (@beernews24) September 19, 2024
Нове дослідження попереджає, що екстремальні погодні явища можуть вразити 70% населення планети в найближчі два десятиліття. Це означає, що практично три з чотирьох людей зіткнуться з критичними змінами погоди. За оптимістичними оцінками, близько 1,5 мільярда людей можуть бути під впливом таких змін, якщо нічого не робити зі скороченням викидів парникових газів.
Згідно з даними європейської кліматичної служби Copernicus, це літо стало найспекотнішим в історії спостережень у Північній півкулі, тоді як Південна півкуля також пережила рекордно теплу зиму. Підвищення температури викликало смертоносні пожежі, повені, шторми та посухи, що знищують врожай і підвищують рівень голоду, створюючи умови для поширення нових хвороб.
Дослідження також показує, що подальші екстремальні погодні зміни відбуватимуться швидше, з небезпечними температурами, дощами та вітрами, які можуть виникати одночасно.
Нагадаємо, Укрзалізниця скасувала низку міжнародних рейсів через повені у Європі. Тим часом в Україні погіршиться погода.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.