ЗМІ підрахували кількість загиблих внаслідок повеней у Європі, цифри вражають

Число жертв сягнуло понад 20 осіб, а збитки склали мільярди доларів

Повені
Постраждали Польща, Румунія, Чехія та Австрія

Внаслідок масштабних повеней, що охопили країни Центральної й Східної Європи, загинуло 23 людини. Число жертв і надалі продовжує зростати. Зруйновані будівлі на території від Австрії до Румунії.

Про це 18 вересня повідомило видання Reuters. Зазначається, що повінь забрала життя сімох людей у Румунії, п'ятьох в Австрії та сімох у Польщі. Останньою жертвою стихії була 70-річна жінка з чеського села неподалік Єсеніка. Її евакуювали, але жінка самовільно повернулася додому, наразивши себе на смертельну небезпеку. 

"Найсильніші повені, що завалилися на Центральну Європу щонайменше за два десятиліття, залишили після себе руйнівний слід від Румунії до Польщі, засипавши міста брудом та сміттям, зруйнувавши мости, затопивши автомобілі та залишивши владі та домовласникам рахунки за збитки, які становитимуть мільярди", – йдеться у повідомленні.

За даними ЗМІ, рівень води у населених пунктах Чехії почав знижуватись, проте в деяких районах південної Богемії річки все ще не повернулись до своїх берегів. А у Польщі ситуація досі складна. У Вроцлаві максимальний рівень води очікується у четвер, 19 вересня. Тому влада просить громадян не повертатись на затоплені території, адже небезпека зберігається. 

Відомо, що у стані підвищеної готовності через загрозу повені перебуває Хорватія, Угорщина та Словаччина. Ще у небезпеці Італія. На сході Німеччини рівень води теж підвищується, але загалом ситуація контрольована. В Угорщині побоюються, що з берегів вийде річка Дунай.

Причини виникнення повеней та їх наслідки

Руйнівні повені, які стали наслідком циклону "Борис" затопили величезні території в Африці та Центральній Європі. Спричинило їх глобальне потепління. Кліматологи кажуть, що це природне лихо було очікуваним. Гаряче повітря здатне утримувати більше водяної пари й це збільшує інтенсивність злив. 

Учені закликали уряди країн Європи інвестувати в адаптацію до екстремальних погодних явищ, а саме створити системи раннього оповіщення, а також будувати більш стійку інфраструктуру та припинити залежність від викопного палива.

Раніше Інформатор писав, що у Польщі внаслідок повені прорвало дамбу. Це вже другий прорив греблі внаслідок повеней у країні. У Строні-Шльонськи в результаті повені була пошкоджена дамба на річці Моравка. Місто фактично опинилося під водою і було відрізане від світу.

У чеському місті Єсенік потік води був настільки сильний, що зносив на своєму шляху все, навіть будинки. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга за дорученням президента Володимира Зеленського запропонував країнам східної Європи, які постраждали від повеней, допомогу. Українська сторона готова надати кілька підрозділів рятувальників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube