Війна закінчиться у 2025 році. Або її можна буде завершити мирними переговорами, або одна з воюючих сторін буде знищена
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Досконале поєднання – це історія справжнього кохання, яке гармонійно переплітає серця двох людей у нерозривний союз. Ця пісня створена для тих, хто цінує теплоту стосунків і силу єдності.
Що подивитися у Тернопільській області: дивовижні замки та палаци
Для багатьох українців Тернопіль - це проміжний пункт на шляху до Карпат. Тим часом, за словами голови Тернопільської обласної державної адміністрації Володимира Труша, в регіоні знаходиться 33% всіх замків України і величезна кількість печер. За ними можна вивчати не тільки історію Тернопільській області, а й всієї України.
Інформатор вирішив розповісти про найяскравіші об'єкти, які варто відвідати.
Де знаходиться: Тернопільська обл., м Чортків, вул Замкова, 1.
Дерев'яне укріплення в цьому місці було зведене ще в кінці XIV століття. У 1610 році на місці зруйнованого татарами укріплення був побудований кам'яний замок. У 1618 році замок перейшов у власність брацлавського воєводи Стефана Потоцького, у власності сім'ї якого він згодом перебував близько 100 років. Нові власники побудували у дворі замку палац в ренесансному стилі. Чортків став одним із центрів повстання Хмельницького, замок кілька разів був узятий козаками. З 1815 року в замку розміщувалася міська в'язниця. Останній власник замку - Ієронім Садовський - перед смертю у 1895 році заповів все своє майно на благодійність; його духівником став Орден сестер милосердя в Старому Чорткові. За часів СРСР в замку розміщувалася автобаза. 11 лютого 2012 року Постановою Кабінету Міністрів України замок увійшов до складу Національного заповідника "Замки Тернопілля".
Де знаходиться: Тернопільська обл., м Бережани, вул. Івана Франка.
Перша письмова згадка про Бережани відноситься до 1375 року. У 1530 польський король Сигізмунд I дозволив на місці невеликого поселення заснувати місто з Магдебурзьким правом. У 1534 на острові, оточеному річкою Золота Липа, заклали замок з тесаного каменю, будівництво якого завершили у 1554 році. У 1963 році замок внесли до Реєстру пам'яток архітектури національного значення, а у 1999 році - до Списку пам'яток архітектури, які підлягають відновленню. У 2002 році замок отримав статус Державного історико-культурного заповідника. На його території починаються розкопки.
Де знаходиться: сел. Вишнівець, Тернопільської області
Головна резиденція згаслого у XVIII столітті княжого роду Вишневецьких. На місці оборонного замку кінця XIV століття звели двоповерховий палац. Свій сучасний вигляд він придбав після перебудови наприкінці XVIII століття. З 2005 року палацово-парковий комплекс у складі Національного заповідника «Замки Тернопілля».
Де знаходиться: м Збараж Тернопільської області
Замок був побудований у 1626-1631 рр. Був одним з найсильніших, мав близько 50 гармат на озброєнні. Замок зіграв ключову роль під час повстання запорізьких козаків під керуванням Богдана Хмельницького; за підсумками облоги Збаража був підписаний Зборівський договір. Біля стін фортеці отримав важке поранення козацький полковник Іван Богун. Ці події знайшли відображення в знаменитому романі і не менш знаменитому фільмі «Вогнем і мечем». Сьогодні замок непогано відреставрований. Навколо нього чудовий парк. Всередині - старовинні меблі з музеїв Львова, портрети шляхти 17-19 століть, виставки сучасного мистецтва, зброї і старовинних предметів побуту.
За словами Володимира Труша, всі ці замки і палаци були подані на участь у програмі президента Володимира Зеленського «Велика реконструкція». Дістатися до них від Тернополя нескладно. Адже в рамках програми «Велике будівництво» тут тільки у 2020 році було відремонтовано понад 160 км автодоріг.
Нагадаємо, ми також зібрали для вас 10 незвичайних місць,які варто відвідати у Івано-Франківській області, а також 10 місць, де можна відпочити у Львівській області .