Шість топ-прокурорів з підвищеними зарплатами написали заяви на звільнення - Костін

Генеральний прокурор оголосив про продовження комплексних заходів проти зловживань у прокуратурі. Високопосадовці подають заяви про звільнення, а нові законодавчі зміни заборонять отримувати пенсії паралельно із зарплатами

Голова Офісу генпрокурора
Костін ініціював створення незалежної Комісії з добору кандидатів

В Офісі Генерального прокурора тривають заходи з протидії злочинам та підвищення прозорості роботи органів прокуратури. За заявою генпрокурора Андрія Костіна, у рамках перевірки отримання пенсійних виплат шість високопосадовців подали заяви на звільнення. Це п'ять керівників обласних прокуратур — Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської та Черкаської областей, а також керівників спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Як зазначає пресцентр Офісу генерального прокурора, всі звільнені наразі прокурори отримали підвищені пенсії за рішенням суду через вислугу років.

"Триває службове розслідування щодо правомірності набуття прокурорами статусу особи з інвалідністю та нарахування прокурорам пенсійних виплат", - зазначив Костін.

Крім цього, Костін повідомив, що планує розпочати реформи щодо кадрового добору: створено незалежну комісію, яка відбиратиме кандидатів у резерв на керівні посади в прокуратурах. Це перший крок до кадрових змін, які були ініційовані влітку.

"Я ініціював створення цієї комісії, щоб підвищити прозорість процесу призначення на такі посади. Це один з перших елементів комплексної HR-реформи органів прокуратури, започаткованої у липні цього року. Комісія буде оцінювати професійні якості та репутацію кандидатів", - додав генпрокурор. 

Важливою частиною реформи стала підтримка Радою прокурорів змін до закону "Про прокуратуру". Ці зміни забороняють одночасне отримання пенсій і зарплати прокурорами. Відтепер пенсійні виплати будуть доступні тільки після звільнення з посади - за принципом "або пенсія, або зарплата".

Що відомо про скандал з прокурорами та відставку Костіна

Генеральний прокурор України Андрій Костін 22 жовтня повідомив про відставку. Повідомлення про це з’явилося в каналі прокурора в Telegram. Причиною відставки Костін називає аморальну ситуацію з фальшивими інвалідностями посадових осіб державних органів. Нагадаємо, що майже третина прокурорів у Хмельницькій і Черкаській областях мають інвалідність. Офіс Генпрокурора розпочав службове розслідування, з'ясовують, чи були порушення при отриманні цього статусу.

Інформатор ще місяць тому попереджав, що ця відставка не за горами. Тим часом Офіс президента вже визначив, хто замінить Андрія Костіна на посаді генерального прокурора. Джерела стверджують, що наступником Костіна стане Руслан Кравченко, нинішній голова Київської обласної державної адміністрації. Його кандидатуру розглядали вже давно.

Нагадаємо, що лише 8 жовтня Костін звільнив з органів прокуратури свого скандального ексзаступника Дмитра Вербицького. Це сталось після того, як в Офісі Генпрокурора завершили службове розслідування. Хоча офіційно зі своєї посади заступник Костіна пішов лише 1 липня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube