Скандал із МСЕК: прокурорів-інвалідів на Хмельниччині виявилося навіть більше, ніж знайшли журналісти

Генпрокурор Костін запропонував фігурантам списку, щодо яких "є сумніви", добровільно пройти медкомісію ще раз

Андрій Костін, Тетяна Крупа, Хмельницька обласна прокуратура
Костін запропонував прокурорам-"клієнтам" скандальної Тетяни Крупи добровільно пройти МСЕК заново та підтвердити інвалідність, щоб не довелося цього робити в рамках кримінальних справ

У Хмельницькій області 61 прокурор має інвалідність. Цей статус їм так чи інакше доведеться підтвердити, пройшовши повторно медкомісію, заявив генеральний прокурор України Андрій Костін. Про це повідомили 20 жовтня в Офісі генерального прокурора. 

Костін повідомив про перші результати службового розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами. Він уточнив, що з 61 прокурора Хмельницької обласної прокуратури та окружних прокуратур Хмельницької області 80% - 50 осіб - отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення. Він наголосив, що дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області є дуже високою.

"Я вважаю, що всі прокурори, щодо яких є сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження. Поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень. Я також ініціював створення робочої групи, до складу якої увійдуть міжнародні експерти. Вони допоможуть комплексно оцінити ситуацію та розробити рішення для того, щоб унеможливити подібні зловживання в майбутньому", - підсумував Костін.

Таким чином прокурорів-інвалідів на Хмельниччині виявилося навіть більше, ніж знайшли журналісти - у списку головреда "Цензор.НЕТ" Юрія Бутусова йшлося про 49 осіб. "Цензор.НЕТ" також знайшов багато прокурорів з інвалідністю та рекордними пенсіями в інших областях України.

Проблема набула такого резонансу, що президент України Володимир Зеленський скликав РНБО через скандали з МСЕК та вимагає жорстких рішень від правоохоронців. Голова держави назвав прокурорів-інвалідів внутрішніми ворогами через їх дії.

Нагадаємо, керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник на тлі скандалу пішов у відставку за власним бажанням. Це сталося після початку службового розслідування щодо отримання ним групи інвалідності. 

Схема з інвалідністю: як це працювало та навіщо

Головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов, який  опублікував дані про оформлення Крупою інвалідності для прокурорів 16 жовтня з посиланням на власні джерела, уточнював, що зі всього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив лише один прокурор Олександр Гончар, керівник Кам'янець-Подільської окружної прокуратури.

Стараннями Тетяни Крупи та за допомогою сина - Олександра Крупи, який очолював Пенсійний фонд области - прокурори могли стати "інвалідами" та роками отримувати ще й пенсії. Близькі родичі прокурорів, які не служили в прокуратурі, також оформлені інвалідами, стверджує Юрій Бутусов.

За його даними, майже всі прокурори Хмельницької області на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником та його дружиною виявились інвалідами 2 групи – згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Тетяни Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду Олександра Крупи.

Згідно із законодавством про працю, люди з інвалідністю мають перевагу при працевлаштуванні та переміщенні з посади на посаду. Їх також набагато складніше звільнити, пояснює журналіст.

За його словами, наявність дружини з інвалідністю – додаткова підстава, щоб не допустити переведення прокурора зі "своєї" області, "де в нього всі знайомі, майно, потоки налагоджені в якусь іншу область не таку зручну".

Деякі прокурори оформлювали пенсії з 2016 року, деякі - останнім часом. Якщо порахувати за деклараціями загальну суму пенсій, які отримали тільки встановлені 49 прокурорів-інвалідів від платників податків, це становить як мінімум 54,1 мільйона гривень, пише Бутусов.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube