Майже третина прокурорів у Хмельницькій і Черкаській областях мають інвалідність - Офіс генпрокурора

Офіс Генпрокурора розпочав службове розслідування через значний відсоток прокурорів з інвалідністю, знайдених у Хмельницькій та Черкаській областях, з'ясовують, чи були порушення при отриманні цього статусу

Прокурори з інвалідністю
Прокурори з інвалідністю знайдені майже в усіх регіонах України

У двох регіонах України зафіксовано значну кількість прокурорів з інвалідністю – йдеться не лише про Хмельницьку, але й про Черкаську область. За даними Офісу Генпрокурора, на Черкащині 60 працівників прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості працівників в регіоні. 59 з них отримали цей статус ще до початку війни.

Управління Генерального прокурора зараз проводить внутрішнє розслідування, спрямоване на виявлення можливих злочинів при отриманні групи інвалідності прокурорами. У Хмельницькій області 61 прокурор, або 29,8% від загальної чисельності, має статус особи з інвалідністю, а 50 з них отримали його до 24 лютого 2022 року.

В інших прокуратурах, включаючи центральний апарат Офісу Генпрокурора, цей показник значно нижчий і не перевищує 10%. Крім того, у 18 регіональних прокуратурах частка таких прокурорів становить менш як 5%, а в 11 інших коливається від 5 до 10%.

Дані щодо прокурорів, що мають статус осіб з інвалідністю
Дані щодо прокурорів, що мають статус осіб з інвалідністю

В Офісі Генпрокурора 22 прокурори мають статус інвалідності. Це становить 2,5% від усіх працівників центрального апарату. Офіс генпрокурора запевняє, що кожен із цих фактів буде повністю перевірений як в межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження.

Прокурорам треба пройти ще раз медкомісію

Генпрокурор Андрій Костін запропонував фігурантам списку, щодо яких "є сумніви", добровільно пройти медкомісію ще раз. Проблема набула такого резонансу, що президент України Володимир Зеленський скликав РНБО через скандали з МСЕК та вимагав жорстких рішень від правоохоронців. Голова держави назвав прокурорів-інвалідів внутрішніми ворогами через їх дії.

Нагадаємо, керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник на тлі скандалу пішов у відставку за власним бажанням. Зеленський же ввів в дію рішення РНБО від 22 жовтня 2024 року. Воно передбачає боротьбу з корупцією під час встановлення статусу інвалідності державним посадовцям. Було доручено перевірити медико-соціальні експертні комісії та розробити план цифровізації їх роботи. Окрім цього, стало відомо, що міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко звільнив керівництво центральної МСЕК та очільників профдепартаменту МОЗ, яке відповідає за координацію діяльності комісій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube