Що відбувається з цінами на паливо та які прогнози дають експерти

Читать на русском

Схоже, найближчим часом подорожчання бензину не буде

Читать на русском
Що відбувається з цінами на паливо та які прогнози дають експерти
На українських водіїв можуть чекати досить приємні новини на автозаправних станціях

Схоже, найближчим часом подорожчання бензину не буде

У п’ятницю, 13 січня, середня ціна на преміальний бензин марки A-95+ залишилась без змін – 52 грн/л. Теж саме стосується і A-95, вартість якого не змінилась зі вчорашнього дня та становить 51,36 грн/л. Водночас А-92 подешевшав на дві копійки – до 50,47 грн/л, а дизельне пальне на одну копійку – до 54,79 грн/л. Автогаз за день впав у ціні на 13 копійок. Сьогодні це пальне продають по 28,40 грн/л.

Такі дані наводить сайт Auto.ria. Найдешевший A-95 в мережах АЗС коштує 45 грн/л, а найдорожчий – 53 грн/л. Ціни на преміальний A-95+ різняться в діапазоні – від 47,5 грн до 55,99 грн за літр. А-92 на заправках пропонують від 44 грн/л до 52 грн/л. Літр дизеля коштує щонайменше 52 грн, максимум – 57,99 грн. За даними "Мінфіну", в середньому пальне в Україні продають за такими цінами:

  • бензин А-95 преміум – 52,14 грн/л 
  • бензин А-95 – 51,44 грн/л
  • бензин А-92 – 50,74 грн/л
  • дизельне паливо – 54,93 грн/л
  • автомобільний газ – 28,55 грн/л. 

Наявність пального на заправках в Україні

За даними сайту "Мінфіну", А-95 "преміум" є на заправках більшості мереж АЗС у більшості областей України на підконтрольній території. Його ціна – від 47,50 грн/л у мережі АЗС Авантаж у Вінницькій, Київській і Хмельницькій областях до 55,99 грн/л у мережі SOCAR на Київщині, Львівщині, Одещині, Черкащині та в мережі "Паралель" на Донеччині. Також у Донецькій області бензин А-95 "преміум" можна купити в мережі АЗС Mango по 49,99 грн/л. На Херсонщині цей вид палива є в мережах АЗС ОККО (54 грн/л) та БРСМ-Нафта (50,99 грн/л). На Луганщині він відсутній на заправках.

А-95 на підконтрольній Україні території можна купити в усіх областях, крім Луганської. Найдешевше – по 45 грн/л – у мережі ZOG в Запорізькій області. Найдорожче –- 53 грн/л – на заправках мережі "Авіас". У Донецькій області бензин цієї марки є в мережі АЗС "Авіас", у Херсонській – в мережах АЗС ОККО (52 грн/л) та АМІС (51,49 грн/л).

А-92 відсутній на АЗС у Донецькій, Луганській і Херсонській областях. В інших областях його можна купити за ціною від 44 грн/л у мережі АЗС ZOG у Запорізькій області до 52 грн/л в АЗС мережі "Авіас". Дизельне пальне можна придбати майже у всіх мережах АЗС. У Луганській області цього виду пального немає, а у Донецькій на заправках Mango його можна придбати за 58,99 грн/л, на заправках "Паралель" – за 57,99 грн/л, на заправках "Авіас" – за 55 грн/л. На Херсонщині А-92 продається в мережах АЗС ОККО (56 грн/л), АМІС (55,49 грн/л) та БРСМ-Нафта (54,99 грн/л). 

Найдешевше дизпаливо можна придбати по 52,50 грн/л на АЗС мережі Укр-Петроль, найдорожче – по 58,99 грн/л – у мережі АЗС Mango на Донеччині та по 57,99 грн/л у мережі SOCAR у Київській, Львівській, Одеській і Черкаській областях, а також на АЗС мережі "Паралель" на Донеччині.

Що чекає на ринок пального найближчим часом

Наступного тижня, з 16 по 22 січня, на українських водіїв можуть чекати досить приємні новини на автозаправних станціях. Торкнуться вони як ціни, так і наявності пального. Про це розповів головний редактор порталу "НафтоРинок" Олександр Сергієнко в інтерв’ю журналістам сайту Pro Гроші

"Нафта продається дешевше, ніж минулого року, і це відображається на гуртових цінах на нафтопродукти, які ми веземо з Європи. Цей рух до низу ми побачили ще в перших числах на гуртовому сегменті, тепер ми вже бачимо результат по регіонах – пальне на заправках дешевшає", – зауважив експерт ринку.

Великі мережі, за його словами, поки що тримають "театральну паузу" і не знижують ціни на бензин. Наразі є динаміка є лише по скрапленому газу, але от-от за ним підтягнуться бензин і дизель. На думку Олександра Сергієнка, зниження цін відбудеться вже наступного тижня, адже гуртові ціни нереально тиснуть на продавців.

"Від цін на нафту залежать ціни на нафтопродукти, а відповідно – і цінники на заправках. Є пряма залежність, наприклад, якщо нафта подорожчала на 2%, то ціна на бензини збільшиться на 1%, на дизель – на 3%, там своя кон’юнктура, але тренд завжди синхронізований. Потужні меседжі, які пояснюють, чому нафта подешевшала, йдуть з Китаю. В них третій рік поспіль пандемія коронавірусу, а коли вони хворіють, вони менше споживають нафтопродуктів", – пояснив Сіренко.

Однак прогнозувати, наскільки цей тренд буде довготривалим, експерт не береться, оскільки на ринок нафти, а відповідно і на ринок пального, впливає дуже багато факторів. Також він закликає не вірити твердженням про те, що впровадження з 5 лютого санкцій проти російських нафтопродуктів викличе дефіцит та ажіотажний попит на ринку пального, у тому числі – українському. 

"Ми бачили, як ринок відреагував на перший пакет по нафті. Всі добре підготувались, уклали угоди з іншими постачальниками, і нічого страшного не відбулося. Те ж саме нас очікує і в лютому. До того ж, в ЄС чітко працюють директиви, і одна з них передбачає обов’язок тримати запаси нафтопродуктів на 90 днів", – говорить Сіренко.

Українцям, на його думку, не варто боятися дефіциту – постачальники інтегрувалися в європейський ринок і знають, де взяти ресурси за будь-яких умов. Ситуація навесні 2022 року була геть іншою, наші компанії були непідготовленими, але зараз такого не повториться, запевняє експерт ринку.

Нагадаємо, в Україні вирішили повернути акцизи на пальне. Крім того, українське посвідчення водія адаптували до документів ЄС.

Також Інформатор писав, чому дешевшає нафта

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ольга Чорна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.