Що варто знати про челенджі в інтернеті

Читать на русском

Онлайн-челенджі — розвага чи ризик

Читать на русском
Що варто знати про челенджі в інтернеті

Онлайн-челенджі — розвага чи ризик

Зараз популярними стали челенджі у соціальних мережах на кшталт "Опублікуйте одне фото з вашого міста", "Останнє фото з телефону". На перший погляд, це здається безпечним, оскільки ми і так щось публікуємо на своїх сторінках. А з іншого — може стати базою приватних даних для ворога.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на проєкт Stop_sexтинг.

Як себе захистити під час участі у челенджах

  • Не використовуйте дані геолокації, на яких зазначено назву вулиці, закладу чи номер будинку.
  • Подивіться на фон фотографії або відео, чи часом в кадр не потрапив блокпост, військова техніка або військові. Якщо в кадрі ви помітили такі деталі, то варто не публікувати таке фото чи відео.
  • Перегляньте фото чи відео на вміст ваших приватних даних, наприклад, сертифікат з зазначеним прізвищем та ім’ям, або табличка з назвою вулиці та номером будинку, де ви проживаєте. Адже ми ніколи не знаємо, хто саме дивиться наші опубліковані фото та відео і як людина може використати ці дані про нас.
  • Пам’ятайте, що ми втрачаємо контроль над всім, що ми надсилаємо в інтернеті: чи то публікуємо на своїй сторінці, чи надсилаємо комусь в приватні повідомлення, або ж викладаємо в stories на 24 години. Ми ніколи не знаємо, де далі опиняться наші фото і хто їх буде використовувати для власних цілей.

Ці правила є необхідними не тільки під час участі в челенджах, а і кожного дня. Адже окупанти використовують спеціальні технології, через які збирають всі фото та текстові матеріали у відкритому доступі в інтернеті, в яких зазначена певна геолокація чи є відмітка певного місцерозташування. Таким чином вони можуть бачити, що відбувається в містах та де розміщені важливі об’єкти.

Нагадаємо, в Україні запустили психологічну лінію підтримки для батьків діти, яких постраждали в інтернеті. Крім того, у соціальних мережах поширюють фейкові акаунти з інформацією про вступну кампанію.

Також Інформатор писав, як дітям безпечно спілкуватись в інтернеті під час війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.